Shilpa Ray & her band (USA)

Shilpa Ray & her band (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Tough 3

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

Luboš Andršt Group

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

24.01.2018

SHILPA RAY & her band (USA) + special guest: The Nesbitts (CZ)
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SHILPA RAY & her band (USA)

+ special guest: The Nesbitts (CZ)

Málokdy se stane, že by nějaký předskokan na velkých halových koncertech zaujal publikum, které samozřejmě přišlo primárně na hlavní hvězdu, natolik, že by sklidil jiný než úlevně vlažný aplaus „za statečnost“. Američanka indického původu Shilpa Ray doprovázela na posledním evropském turné Nicka Cavea a jeho skupinu The Bad Seeds a ve vyprodané pražské Sportovní hale aplaudovalo srdečně a dlouho více než deset tisíc návštěvníků zpěvačce, která se na pódium odvážila postavit odvážně sama, pouze se svým harmoniem. Podobný ohlas zažila Shilpa Ray na většině koncertů zmíněného turné. Nyní se do Evropy vrací se svou vlastní kapelou a novým albem Last Year’s Savage a tentokrát vystoupí ona jako hlavní hvězda večera – bude to v pražském Lucerna Music Baru v pondělí 16. listopadu. Večer otevře domácí formace The Nesbitts, tedy spojení Unkilled Worker a OTK.

Shilpa Ray vyrůstala v New Jersey v rodině indických imigrantů, ale jako své hudební vzory uvádí The Velvet Underground, Patti Smith nebo Blondie či Dresden Dolls. Její první skupina Beat the Devil se rozešla krátce po vydání debutového alba v roce 2006. Již tehdy překvapovala neobvyklým zakomponováním indického harmonia do ostře rockového a temně bluesového soundu kapely. Shilpa se na harmonium stejně jako na klavír učila již od šesti let, její tradičně zaměření rodiče ji odrazovali od západní hudby a kultury vůbec. To ovšem platilo jen do prvního setkání s hudbou The Velvet Underground ve zpěvaččiných třinácti letech.

První výraznější úspěchy se dostavily až s další kapelou – s projektem Shilpa Ray and Her Happy Hookers, jenž založila po přemístění do Brooklynu. Slušný, více než lokální ohlas, který sklidilo debutové album A Fish Hook an Open Eye, znamenal nabídku nahrávací smlouvy u známého newyorského labelu Knitting Factory Records, jenž se specializuje hlavně na alternativní umělce a world music. Zde vydané druhé album Teenage and Torture představovalo pro Shilpu Ray veliký zlom a mezinárodní úspěch, nevadilo ani, že se její skupina s rokem 2011 nakonec rozpadla. Od té doby vystupuje Shilpa Ray pouze pod svým vlastním jménem. Její koncertní spolupráce s Nickem Cavem začala záhy po rozpadu Happy Hookers a brzy vyšla první společná nahrávka – Pirate Jenny, známá píseň Kurta Willa a Bertolta Brechta z Třígrošové opery se objevila na druhém dílu kompilačního projektu Rogue’s Gallery. Shilpa Ray zde za doprovodu Nicka Cavea a Warrena Ellise exceluje, jejich společný příspěvek patří k vrcholům kolekce, na níž se objevili také Iggy Pop, Patti Smith, Macy Gray nebo Michael Gira (Swans).

U příležitosti zmíněného turné pak přímo u labelu Nicka Cavea The Bad Seed ltd. vyšlo čtyřpísňové EP It’s All Self Fellatio, po němž letos v červnu následovalo album Last Year’s Savage. Zde se Shilpa Ray vrací k rockovému zvuku kompletní kapely a stejně jako ve všech skladbách zde reflektuje své neoblomně feministické a antirasistické postoje, podobně jako návykově podvratný smysl pro humor. Album sklízí výtečné ohlasy, v současnosti Shilpa Ray koncertuje ve Spojených státech a na podzim se přesouvá do Evropy. A jak bylo řečeno, v pondělí 16. listopadu se zastaví v Praze, v Lucerna Music Baru.

www.shilparay.net

www.facebook.com/shilpa.ray.9

https://unkilledworker.wordpress.com

Fotky a videa

Facebook