Fru-Fru - 15 let na světě

Fru-Fru - 15 let na světě

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

22.01.2018

Batushka + Schammasch + Trepaneringsritualen

Futurum Music Bar, Praha 5

23.01.2018

Neokoukaná hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí prožitek výjimečného setkání.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

FRU-FRU – 15 LET NA SVĚTĚ

Kapela Fru Fru v rámci oslav 15. výročí činnosti představí v pátek 30.10.2015 ve světové premiéře v Paláci Akropolis v Praze jedinečnou a vemi specifickou rockovou operu FREAK SHOW. Jedná se o jedinečné spojení bizzarně-varietní show s originální hudbou této hudební skupiny. Spojení videoprojekce se živými vstupy známých umělců vás zajisté nenechá chladnými.  Součastně s tímto projektem bude v premiéře promítnut zbrusu nový videoklip kapely. Kromě kapely Fru Fru s hudebními hosty jako například Lenka Dusilová, Marcel Bárta, Jan Coufal, František Kučera  a další vystoupí herci Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Lukáš Pavlásek, Leoš Noha, Jakub Žáček, Jiří Vyorálek, Miluška Bittnerová a také několik opravdu prapodivných figur.

Celé toto představení bude zaznamenáno na DVD nosič.

Během svého patnáctiletého působení se FruFru představili na stovkách pódií – v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Velké Británii a Francii. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi Ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest, Globalbeat, Klikkfest N. Zámky, Szighet Budapest, The Mayor's Thames Festival London, Bardentreffen Nürnberg, Angermünde, East goes West Leer, World & Ethno Levice a další ...

FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích...

V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenků… V rámci prezentace se FruFru objevili v pořadech České Televize, Óčka, Musicbox TV a na soukromých i státních rozhlasových stanicích. Časopis Report vydal jednu píseň na CD kompilaci Soundczech.

V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století. CD se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery. Může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen klip k písni "Minulost patří robotům".

V lednu 2009 vychází u Indies zatím poslední album "Až přiletí tučňák..." za účasti hostů: Zpěv, housle, kvinton: Gabriela Vermelho (Maraca); Zpěv, violoncelo: Dorotka Barová (Tarafuki); trumpeta, křídlovka: František Kučera (ex Čikori) a na stick nám hostoval Jakub Vejnar (Baterky, Aneta Lengerová a další). K písni Přijď byl v říjnu 2009 natočen klip v brněnském HaDivadle, ve kterém se objevují známé tváře HaDivadla jako např. Tomáš Matonoha, René Kalný, Maruna. V roli toužebně očekávané milé, která se neustále válí po restauracích se nachází Gabriela Vermelho. Za tento klip také patří dík sponzorům (rovněž v klipu účinkují), zvláště však Lumírovi Moučkovi.

Sestava:

Václav Bartoš - zpěv, steeldrumy;

Vladimír - kytara, zpěv;

Adam Kotrba - baskytara, zpěv;

Nelid - bicí

Diskografie:

2013 – Freak Show (Indies record)

2009 – Až přiletí tučňák... (Indies record)

2005 – Možnosti Indies records 2005 – sampler (Běloši) - Rock & Pop 12/2005

2005 – Nevěř tichu (Indies records, 35:35)

2004 – CD kompilace Soundczech (Pravda o Elvisovi) - Report 9/2004

2003 – Hmotný svět (Leviathan Rcds, 70:42)

Neokoukaná hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí prožitek výjimečného setkání.

Facebook