EuroConnections festival

EuroConnections festival
E-Ticket
Co je E-Ticket?

Bokka, Sea+Air, Sun Glitters a další

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

25.01.201827.01.2018

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Výhodný nákup

Cena: vstupné se bude zvyšovat

Už sedmnáct let přiváží EuroConnections do Prahy žhavé hudební objevy z celé Evropy. 23.9.2015 se oceňovaná přehlídka dočká i svého vlastního festivalu. Na festivalu EuroConnections zahrají BOKKA /PL + SEA+AIR /GR/DE + SUN GLITTERS /LU + FREQUENCY /SK + THE DEVIL´S TRADE /HU
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Na festivalu EuroConnections zahrají Sun Glitters, BOKKA nebo SEA+AIR.

Už sedmnáct let přiváží EuroConnections do Prahy žhavé hudební objevy z celé Evropy. 23. září se oceňovaná přehlídka dočká i svého vlastního festivalu. Na pódium Paláce Akropolis pozve třeba lucemburský elektronický projekt Sun Glitters, tajuplný polský kolektiv BOKKA, německo-řeckou dvojici Sea+Air, slovenský objev Frequency či maďarského písničkáře The Devil's Trade.

Od roku 1998 objevuje přehlídka EuroConnections nové kapely a interprety z evropského kontinentu. Počet projektů, které se zde objevily, se pomalu šplhá ke dvěma stovkám. Předposlední zářijovou středu roku 2015 přibude hned pět dalších, kteří ozdobí historicky první EuroConnections Festival. Akce proběhne pod záštitou platformy Liveurope, která aktivně podporuje nové hudební talenty  z celé Evropy. Prvních 100 vstupenek je v prodeji jen za 99 Kč!

Z Polska dorazí do Prahy tajuplný elektropopový projekt BOKKA (www.bokkamusic.com), jehož členové pečlivě skrývají svoji identitu - nedávají rozhovory a vystupují zásadně v maskách. Upozornili na sebe hned debutovým singlem Town of Strangers, jenž sklidil pochvalu i od renomovaného magazínu Pitchfork.  Anglicky nazpívaný debut stejného jména vyšel na podzim roku 2013 a BOKKA na něm míchají indie rock s elektronikou a hymnickými dívčími vokály. Přestože se Bokka vyhýbají kontaktům s médii a navzdory tomu, že nikdo netuší kdo se pod maskami ukrývá, mají v Polsku obrovský úspěch.

Svoje slastné elektronické kompozice přiveze lucemburský hudebník Victor Ferreria vystupující jako Sun Glitters (https://sunglitters.bandcamp.com). V Portugalsku usazený zvukový kutil má za sebou tři regulérní alba i nespočet singlů a EPček, na nichž představuje svoji originální náladovou elektroniku čerpající ze žánrů jako jsou chillwave, downtempo či shoegaze. „Producentů, kteří dělají rozvrzané glitchové beaty jsou po internetu tisíce, Victor Ferreira alias Sun Glitters z nich ale rozhodně vystupuje.“ napsal o talentovaném hudebníkovi magazín the 405.

Německo bude zastupovat manželské duo Sea + Air (http://seaandair.net) se svým něžným písničkářským minimalismem hraným s nádechem barokní hudby. Projekt vzešel ze sólové kariéry multiinstrumentalisty Daniela Benjamina, který koncertuje a vydává desky už od začátku tisíciletí. Zpěvačka řeckého původu Eleni Zafiriadou je jeho manželkou od roku 2004, teprve relativně nedávno je ale napadlo, že by svoje kariéry mohli spojit. Před čtyřmi lety tak vznikl projekt Sea + Air, který v roce 2012 vydal úspěšný debut My Heart's Sick Chord a stihl předskakovat Whitney Houston na jejím posledním německém koncertě.

The Devil´s Trade (https://thedevilstrade.bandcamp.com/) je jednočlenný maďarský projekt, jehož protagonista Dávid Makó si po letech hraní s metalovými Stereochrist a hardcoreovými HAW odskočil k sólové kariéře a k pokojnějším žánrům jako jsou country, blues či folk. Klid je to ale jen zdánlivý - pod povrchem jeho písní shromážděných na loňském albu Those Miles We Walked Alone to vře a bublají emoce.

Poprvé se na pódiu Paláce Akropolis objeví také slovenská skupina Frequency (http://bandzone.cz/frequency), která patří mezi nejvýraznější talenty slovenské scény posledních let. Mladíci z Vranova nad Topľou charakterizují svůj styl jako „alternativní space pop“ a letos o sobě dali výrazně vědět hitovým singlem Bauhaus. Albový debut Moon Starer vyšel v dubnu péčí Warner Records.

Fotky a videa

Facebook