Shamir (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Latin Wave

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

16.01.2018

Les Triaboliques /UK/

Výhodný nákup

Palác Akropolis, Praha 3

17.01.2018

Americká senzace, vycházející hvězda z Las Vegas. zpěvák Shamir, překvapí v létě Prahu. Teprve dvacetiletý muzikant se představí 18.srpna 2015 v Lucerna Music Baru.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Americká senzace, zpěvák Shamir, překvapí v létě Prahu

Organizátorům festivalu United Islands se podařilo na poslední chvíli přilákat do Prahy černošského zpěváka Shamira, vycházející hvězdu z Las Vegas. Teprve dvacetiletý muzikant se představí 18.srpna v Lucerna Music Baru.

Malému Shamirovi už ve škole neřekli jinak než „ten, co zpívá“ a „Shamir s kytarou“. První dostal v devíti letech, kdy také začal skládat vlastní songy. K muzice se dostal díky své tetě, která se pohybovala v hudebním businessu a zvala do jejich společného domu muzikanty, kteří Shamira učili hrát. Po střední škole se rozhodl poslat své demo do newyorského labelu Godmode. Jeho majitel, Nick Sylvester, se pro Shamira nadchl, označil ho za „RnB Yeezus“,v roce 2014 podepsali smlouvu a vydali prvotinu s názvem Northtown. Jeho debutové album vyšlo na jaře 2015 s názvem Ratchet.

„Shamir si bere to nejlepší z popových ikon a synthového zvuku, který přechází až do housových melodií 90 let, ale vše s neuvěřitelně aktuálním zvukem. Jsme moc rádi, že se nám podařilo ho na poslední chvíli přilákat do Čech. Shamira jsem objevila poprvé už před více než dvěma lety na jednom americkém blogu, ale tehdy ještě nebylo možné ho přivézt do ČR. Mezitím se dostal do prestižního seznamu BBC Sound 2015 a do hledáčku světových médií i fanoušků, což se potvrdilo i na letošním showcase festivalu The Great Escape, kde byl o jeho koncert obrovský zájem a stovky lidí se na jeho show vůbec nedostaly. Vidím v něm velký potenciál a myslím, že jeho progresivní tvorba najde v Praze své publikum. Zároveň nás těší, že můžeme představovat zásadní hudební objevy nějen během festivalu, ale také v průběhu celého roku,“ říká Barbora Šubrtová, dramaturgyně United Islands.

O tom, že je Shamir vycházející hvězda, není pochyb. Potvrzuje to třeba Guardian, který píše: „Shamir Bailey píše nadčasové, sladce barevné love songy, odmítá být definován podle pohlaví a chce jen spojovat lidi. Seznamte se s moderní popovou hvězdou.“ Má za sebou úspěšné focení pro Vogue. BBC jej přezdívá novodobým Princem, on sám vidí inspiraci v něm a v Michaelu Jacksonovi.

Jeho koncerty se setkávají s nadšenými ohlasy, jak potvrzuje i Šubrtová: „Svým živým vystoupením uhranul třeba návštěvníky největší hudební události, amerického festival SXSW South by Southwest v americkém Austinu.“

Zpěvák Shamir Bailey pochází z Las Vegas a ve svých dvaceti letech se stává jedním z největších hudebních objevů. Shamir rozhodně nezapře své androgynní rysy. Kdysi ho štvalo, že je jeho hlas pokládán za ženský, vzápětí si ale uvědomil, že ze své unikátnosti může udělat výhodu. Nyní už je sám sebou, nesnaží se své rysy schovat a naopak je dává na odiv.

 

O United Islands

United Islands je značka,která reprezentuje společnost Ostrovy s r.o. Je organizátorem všech 12 ročníků mezinárodního hudebního festivalu United Islands of Prague, který probíhý každoročně třetí červnový víkend v pražském centru. Během roku zároveň organizátoři připravují koncerty českých i zahraničních hvězd (Iggy Pop, Michal Prokop, Joe Bonamassa) a další společenské akce.

Facebook