Karin Park (SWE)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Please The Trees

Mersey Music Club, Brno

18.01.2018

Rhythm Desperados

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.01.201819.01.2018

Ze severu Evropy dnes proudí na blogy a podcasty zástupy hudebníků kombinujících elektroniku a temný pop. Jednou z prvních hvězd, které takto pronikly do povědomí fanoušků, byla už v druhé polovině minulé dekády švédsko-norská hudebnice Karin Park.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Ze severu Evropy dnes proudí na blogy a podcasty zástupy hudebníků kombinujících elektroniku a temný pop. Jednou z prvních hvězd, které takto pronikly do povědomí fanoušků, byla už v druhé polovině minulé dekády švédsko-norská hudebnice Karin Park. Od rádiového pop-rocku svých začátků se rychle odrazila k budování osobité estetiky inspirované gotickým rockem. Vydala pět desek a od roku 2010 se o ni stará americký label State Of The Eye. V polovině května se po dvou letech vrátí do Prahy představit nové album nazvané příznačně Apocalyptic Pop.

Karin Park vyrostla ve vesničce v temných švédských lesích v nábožensky silně založené rodině, přesto od útlého dětství šla za svým snem – stát se umělkyní. Přestěhovala se do norského Bergenu, který byl na začátku tisíciletí epicentrem indiepopové vlny a uspěla hned debutovým albem Superworldunknown z roku 2004. Za ně získala dvě nominace na výroční ceny Spellemannprisen a odnesla si konkurenční Lydverketprisen jako objev roku. Prosluněné pop-rockové písničkářství jejího debutu ale vzalo za své hned na druhém studiovém albu Change Your Mind z roku 2006. Temný atmosférický electro pop prozrazoval vlivy The Knife a Fever Ray a Karin Park si díky němu poprvé všimla i zahraniční hudební média.

Její autorský rukopis je ostatně velmi žádaný i mimo elektronický žánr – před dvěma lety zvítězila její skladba pro zpěvačku Margareth Berger v soutěži Melodi Grand Prix a mohla tak reprezentovat Norsko v písňové soutěži Eurovize. Vybojovala zde čtvrté místo – historicky nejlepší umístění pro zemi. Karin Park občas také působí jako modelka nebo herečka – zahrála si třeba v horroru Hidden. 14. května do Paláce Akropolis nicméně přijede Karin Park jako osobitá hudebnice, jejíž temné a epické skladby rozehrávají nejhlubší lidské emoce.

Fotky a videa

Facebook