Poppy Ackroyd /UK + Zabelov Group /CZ

Poppy Ackroyd /UK + Zabelov Group /CZ

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

20.01.201827.01.2018

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

FESTIVAL SPECTACULARE
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Skotská nujazzová úderka Hidden Orchestra se už v České republice stihla v posledních letech dostatečně proslavit. Na Festival Spectaculare posílá svého zástupce – zakladatelku tělesa, skladatelku, klavíristku a houslistku Poppy Ackroyd. Její sólové vystoupení doprovodí přední anglický koncertní vizualista VJ Lumen.

V zvukové vřavě Hidden Orchstra si Poppy Ackroyd musí svoje místo vybojovat, sólově je v Londýně narozená a v Edinburghu usazená hudebnice éteričtější i experimentálnější. Skladby z jejího debutového alba Escapement vydaného samozřejmě u domovské značky Denovali Records stojí výhradně na manipulovaných zvucích houslí a klavíru. Kromě delikátních melodií se tak pod jejíma rukama tradiční nástroje mění třeba v perkuse. Křehkou náladou ale jinak připomínají mistry klavírního minimalismu jako jsou Max Richter či Nils Frahm. Na aktuální desce Feathers přimíchala Ackroyd do koktejlu ještě smyčce a elektronické klávesové nástroje a je zde cítit i sílící vliv skotské folklórní hudby. „Tím, že jsem se odstěhovala z Londýna do Edinburghu se mi otevřela úplně nová hudební kultura,“ vysvětluje. Materiál z její debutové desky vyšel vloni také na DVD Escapement Visualised, kde písně dostávají obrazový doprovod od předního anglického VJe, který si říká Lumen a s Acroydovou dorazí i do Prahy. Jeho vizuály zdomácněly v bristolských klubech i tanečních stanech v Glastonbury a spolupracoval s takovými jmény jako jsou DJ Vadim, 4Hero či Jazzanova.

Fotky a videa

Facebook