Lawrence English + John Chantler + Heinz Riegler - Showcase

Lawrence English + John Chantler + Heinz Riegler - Showcase

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Les Triaboliques /UK/

Výhodný nákup

Palác Akropolis, Praha 3

17.01.2018

Limited Edition

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

17.01.2018

FESTIVAL SPECTACULARE
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Oslava 15-ti let existence labelu ROOM40.

Room40 byla britská organizace zabývající se během první světové války analýzou nepřátelských kódovaných zpráv. Ve světě současné experimentální hudby je ale toto jméno vyhrazeno australskému labelu, který od počátku tisíciletí vysílá do éteru vlastní šifrované poselství zvukové ambientní avantgardy. Na Festival Spectaculare přijedou oslavit patnáct let existence Room40 jeho zakladatel Lawrence English, John Chantler a Heinz Riegler.

Kurátor, publicista, organizátor, majitel labelu a v neposlední řadě také skladatel, to všechno jsou role Lawrence Englishe. Přes důležitost jeho labelu Room40 i kurátorskou práci na festivalech po celém světě, jsou to především jeho vlastní hudební projekty, které zanechaly nejhlubší stopu. Spojuje v nich hledačství experimentátora, um improvizátora i neobvyklé metody postavené na využívání nalezených zvuků. Jeho hudba si klade za cíl vtáhnout do procesu i samotného posluchače a umožnit mu silný subjektivní zážitek se zvukem. Specifické zvuky míst jsou v centru zájmu jeho hudby, která z tzv. field recordings splétá náladové ambientní plochy plné držených tónů. Do Prahy přijede představit materiál z nové desky Wilderness Of Mirrors, kterou inspirovaly návštěvy koncertů hlučných kapel jako jsou Swans či My Bloody Valentine.

Showcase labelu Room40 nabídne i vystoupení v Londýně usazeného australského hudebníka Johna Chantlera, který s Englishem sdílí lásku k výpravám do světa abstraktních zvukových krajin. Jeho aktuální album The Luminous Ground vychází z myšlenek teoretika architektury Christophera Alexandera a chce stvořit z efektovaných zvuků živoucí organismus.

Třetím zástupem Room40 v DOXu bude Heinz Riegler – rakouský rodák, trvale usazený v Austrálii, který na svých nahrávkách prozkoumává terapeutické účinky hudby. Jeho poslední album Sleep Health je zvukový lék pro insomniaky i fascinující koláž hypnotizujících rytmů, dronů a melodických motivů.

Fotky a videa

Facebook