Dirtmusic

Dirtmusic

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

20.01.201827.01.2018

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Chris Eckman & Hugo Race with their band Dirtmusic. Junior klub uvádí ve spolupráci s Capricorn Promotion & Scrape Sound Inc.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Junior klub uvádí ve spolupráci s Capricorn Promotion & Scrape Sound Inc.

Chris Eckman & Hugo Race with their band DIRTMUSIC (Austrálie/USA//Glitterhouse/ Glitterbeat Records)

Chris Eckman (mj. šéf The Walkabouts) a Hugo Race (Nick Cave & The Bad Seeds, Sepiatone) už se v Praze letos oba sólo ukázali, každý z nich s jiným ze svých mnoha projektů. V prosinci se ale oba vrací společně, a to v čele mimořádně zdařilého projektu Dirtmusic. Pod tímto názvem během posledního roku a půl vydali hned dvě výtečná alba Troubles a Lion City, na nichž je zachycena jedna z nejzajímavějších a nejpřirozenějších fúzí ‘západní' a africké hudby vůbec. Rock, blues, americana, dub, elektronika, africké rituální rytmy – tohle vše a ještě mnoho dalšího v obrovsky barevném a energickém koktejlu. Obě poslední dvě zmíněná alba kapela nahrávala v malijské metropoli Bamako se špičkovými africkými hudebníky – někteří z nich je doprovodí i na krátkém evropském turné, jež zahrnuje také jeden koncert v Česku: v pondělí 15. prosince v pražském Paláci Akropolis. Pro Dirtmusic to budou vůbec první evropské koncerty od roku 2010, v ČR dokonce od roku 2007 – tehdy to ale byli úplně jiní Dirtmusic s naprosto odlišnou sestavou…

Projekt založili v roce 2006 Chris Eckman, Hugo Race a Chrise Brokaw (Codeine, Come). Trojice se dala dohromady s cílem najít cestu ke svým hudebním kořenům. Dirtmusic se na tomto výletě však nečekaně dostali až přímo do centra samotné Afriky. Debutové eponymní album z roku 2007 je ještě poměrně tradiční kolekcí plnou blues, country a decentní americany. Ovšem díky výjimečnému zážitku, jímž jim bylo v podobě vystoupení na proslulé každoroční přehlídce Festival au Desert v malijském Timbuktu, se Dirtmusic spojili s tuarežskou skupinou Tamikrest, se kterou následně nahrávali album BKO. Drtivá kolize západního rock’n'rollu a pouštního blues zde eskaluje ve vlastních skladbách stejně dobře jako v tradicionálu Ain’t no Grave nebo v klasice All Tomorrow’s Parties od The Velvet Underground. Ještě pořád je jasně rozeznatelný rukopis každého z vyrovnané trojice Eckman-Brokaw-Race, ale zvuk Dirtmusic se stále více přibližoval k úplně originálnímu tvaru.

Po společném turné s Tamikrest se však Brokaw vydává za jiným hudebním dobrodružstvím a zbylá dvojice se věnuje svým dalším projektům, ovšem v hloubi duše Africe propadá naplno.

V roce 2012 Hugo Race a Chric Eckman míří opět do Mali, aby zde v hlavním městě Bamako s muzikanty od Samby Tourého a Bena Zabo (oběma Eckman mj. produkoval desky) nahrála rovnou dvě alba. Eckman a Race sem přijeli pouze s texty, hudba vznikala přímo na místě a nahrávky jsou hluboce ovlivněny také nepokoji, jež v době nahrávání malijskou metropolí cloumaly. Jak na Troubles, tak i na později vydaném Lion City je to jednoznačně zřetelné.

“Hutný africký funk stojí na letitých základech, pracuje s rockovou přímočarostí a častými elektronickými vklady, které co chvíli gradují do dubových výšin… Stylové puristy mohou tyhle nahrávky rozčílit, ale navzdory jim vynikají právě svou vyvážeností a patří tak k vrcholům spolupráce afrických a západních hudebníků,” napsal o Lion City magazín Full Moon.

Troubles a Lion City jsou dvě strany téže mince; jedno funkověji roztančené, druhé zas svobodomyslné a experimentální. Obě hlavní postavy ale pro okouzlení Afrikou rozhodně nezapomínají na rock’n’roll, neboť i tyto jejich “africké” námluvy určitě zaujmou (a ani v nejmenším nezklamou) také letité fanoušky jejich předchozí tvorby. A skvělá hodnocení v prestižních magazínech jako jsou MOJO nebo Uncut to jenom potvrzují.

Dirtmusic do Prahy přijedou ve čtyřčlenné sestavě – Chrise Eckmana a Huga Race doprovodí známý malijský griot (u nás by se řeklo trubadúr) a hráč na typický západoafrický strunný nástroj n’goni Baba Sissoko, spoluhráč Rokie Traoré, Ry Coodera nebo The Art Ensemble of Chicago, a multiinstrumentalista Mousa Coulibaly (Mamadou Diabaté, Semstaba, Parisi).

Facebook