Zapaska /UA/, host: Kuzmich Orchestra

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Kaleo (Island)

Změna místa konání

Lucerna - Velký sál, Praha

21.11.2017

Battle Beast

Hudební klub Nová Chmelnice, Praha

21.11.2017

Po úspěšném červnovém koncertu se Zapaska vrací do Akropole
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Po úspěšném červnovém koncertu se Zapaska vrací do Akropole

Duo Zapaska je na scéně od roku 2010. Indie skupina vycházející z undergroundu dokazuje, že může patřit mezi nejvíc koncertující ukrajinské kapely v zahraničí. Přátelé ukrajinské dvojice Longital vydávájí na svém na labelu Slnko records jejich nové album Kontur.

Zapaska je ve východní Evropě nejznámější ukrajinské indie-popové duo. Dva umělci, Jana Shpachynska a Pavlo Nechytajlo, kteří používají klasické nástroje (kytara, mini akordeon, kalimba, piccolo trumpeta) i elektronické (groove box, effect procesory, looper) a tím vytváří svůj vlastní, osobitý zvuk. Jejich hudba je jednoduchá a zároveň experimentální. Jejich skladby jsou živé, vznikající tady a teď.

Od roku 2010 už měla Zapaska v Ukrajině a v Evropě mnoho koncertů. Na podzim roku 2011 a v zimě roku 2010 byla Zapaska na turné v České republice a na Slovensku společně se slovenskou alternativní kapelou Longital. Na podzim 2012 cestovala Zapaska do 25 různých měst na Ukrajině, v Moldávii a v Bělorusku v rámci největšího dosavadního turné s českou kapelou Kuzmich Orchestra. V letech 2012–2013 odehrála Zapaska přes 90 koncertů za rok a z toho více než půlku mimo Ukrajinu. Duo vystupovalo také ve Švédsku, Maďarsku, Rakousku, Moldávii, Rusku a odjelo celé turné po Polsku, České republice, Rumunsku, Německu a pobaltských státech.

V roce 2014, po dvou EP (Lanka, 2010 a Translitom, 2011) nahrála Zapaska první album KONTUR. Digitální verze je ke stažení zdarma jako „dárek pro všechny, kdo v tomto pro Ukrajinu těžkém období, bojují za lepší budoucnost“. Mezi hvězdnými hosty tohoto alba jsou Robert Piernikowski (Napszyklat, Pl), Nina Garenetska (DakhaBrakha, Dakh Daughters, UA), Grygori Semenchuk (DrumТИатр, UA). KONTUR CD, doplněno remixem od českého dua DVA, vychází v květnu 2014 na předním slovenském labelu Slnko Records. Zapaska jsou: Ianina Shpachynska (vokály, kytara, elektronika) Pavlo Nechytajlo (vokály, kytara, elektronika, mini akordeon, trumpeta) Tvorba: Lanka (2010) Translitom (2011) KONTUR (2014).

Facebook