SOUND OF DAMARU – Indian Inspiration – Kathak dance & live music

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar, Praha

24.11.201716.05.2018

SOUND OF DAMARU – Indian Inspiration – Kathak dance & live music. Ivana Hessová, Anežka Hessová, Elena Kubičková, Tomáš Reindl a hosté. Součástí večera bude křest videoklipu Massive Kathak.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SOUND OF DAMARU – Indian Inspiration – Kathak dance & live music

Ivana Hessová, Anežka Hessová, Elena Kubičková, Tomáš Reindl a hosté.

Součástí večera bude křest videoklipu Massive Kathak.

Účinkují:

Ivana Hessová, Anežka Hessová - tanec kathak

Elena Kubíčková - esraj

Tomáš Reindl (Omnion) – tabla, hlas, alikvótní zpěv, beat-box, kanjira, didjeridu,

pra-klarinet, koncovka, realtime looping

Kathak je jedna z nejstarších tanečních technik, která dodnes překvapuje svojí živelnou energií, dynamikou a neočekávanými rytmickými formami. Tabla a esraj  jsou indické tradiční nástroje.

Ivana Hessová – tanečnice, lektorka a choreografka tance kathak. Studijní pobyty v Indii u vynikajících tanečníků kathaku: 1997 (Benares), 2001 (Bangalore, Benares), 2006/09 (Kolkata Nataraj Dance School). Spolupráce s mnoha českými a indickými umělci.

www.kathak.wz.cz

Anežka Hessová – absolventka prestižní školy kathaku Dhwani v New Dilí (stipendium od ICCR - Indian Council for Cultural Relation). Další studijní pobyty v Indii - 2001 Bangalore a Benares a 2006 Kolkata. Vystupuje v ČR a zahraničí. Věnuje se také divadlu a filmu. 

www.anezkahessova.me.cz

Tomáš Reindl - hudebník, multi-instrumentalista a skladatel. Ve své hudbě se často inspiruje prastarými hudebními tradicemi východu i západu, zároveň však využívá nových hudebních (mj.realtime looping, hudební elektronika). Spolupráce: Shahab Tolouie, Amit Chatterjee, Pavel Fajt&Slet bubeníků, Yair Dalal, Lenka Lichtenberg, a další.

www.tomasreindl.cz

Elena Kubičková - na esraj hraje od roku 1990. Spolu s dalšími hudebníky vydala několik CD.  V severoindické klasické hudbě se vzdělávala pod vedením houslisty a muzikologa prof. Dr. Smarajita Chakravortyho, v Indii studovala ve Váránasí u Dr. V. Balaji a u Dr.Jibendry Narayana Goswami, se kterým i příležitostně koncertuje.

http://music.taxoft.cz/esraj/

Videoklip Massive Kathak byl natočen v produkci Studia FAMU.

Fotky a videa

Facebook