Longital /SK/ A Zapaska /UA/

Longital /SK/ A Zapaska /UA/

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

22.01.2018

Longital je starodávný název kopce nad Dunajem na okraji Bratislavy, na kterém žijí kytarista a producent Daniel Salontay a zpěvačka a baskytaristka Shina.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Longital je starodávný název kopce nad Dunajem na okraji Bratislavy, na kterém žijí kytarista a producent Daniel Salontay a zpěvačka a baskytaristka Shina.

Jejich příběh se píše od roku 2000, kdy si matematik a grafická designérka s láskou k hudbě padli vzájemně do oka a následně si zvolili hudbu jako svojí společnou cestu. Z bláznivého rozhodnutí bez kompromisů se zrodil malý zázrak a dnes jsou Longital stálicí slovenské nezávislé scény.

S originální hudbou a texty ve Slovenštině procestovali dvanáct zemí Evropy, USA, Kanady či Ukrajinu. Jejich domácí hudební vydavatelství Slnko Records, které založili, aby měli svoji hudbu ve svých rukou, má dnes na kontě na dvacet interpretů, přes šedesát titulů a patří mezi nejrenomovanější labely na Slovensku.

Aktuální koncertní program charakterizují Daniel a Shina slovy „MUZIKA AKUSTIKA“. Technologické hračky z minulosti zůstávají doma a přicházejí s novým přístupem k akustickému hraní, který je energizující, přímočarý, taneční a živelný. Shinin charizmatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a její originální zjev jsou vyvažovány Danovou bláznivou hrou na akustickou kytaru ve všech možných polohách, od jemných, minimalistických flašinetů, přes matematicko-jazzové rify, až po nespoutané zvukové stěny. Nad tím vším se vznáší slova a příběhy o neustálém hledání, jak ve svém nitru, i ve světě okolo.

Kromě koncertů a vydávání alb se dvojice věnuje také filmové a divadelní tvorbě (Divadlo: Continuo, Gunagu, Elle Danse; filmy: Hodinu nevíš, Sníh, Příběh Emy B.). Poslední album „Teraz“ vyšlo v roce 2010 a fanoušci již netrpělivě čekají na nové. Dvojice ale nikam nespěchá a objevuje akustické možnosti materiálu ze čtyř starších alb Longital i z předcházejícího projektu Dlhé diely. V minulém roce ovšem Dan a Shina nezaháleli, složili a nahráli hudbu k animovanému filmu „Sníh“ režisérky Ivany Šebestové; vytvořili alternativní muzikál „Bubliny v betonu“ pro taneční divadlo Elle Danse v Bratislavě a vydali jej na CD; v rámci koncertního turné strávili dva měsíce na Ukrajině a Krymu, ještě před událostmi na Euromajdanu.

LONGITAL A ZAPASKA: Spojení Longital a Zapasky vzniklo v roce 2011, kdy se náhodou setkali na jednom pódiu v Pražském Kaštanu. Vzniklo velké přátelství a následovalo společné turné po Slovensku a Čechách. Vydání nového alba Zapasky na labelu Slnko Records není náhoda, ale podaná ruka starým přátelům v pravou chvíli.

ZAPASKA

Duo Zapaska je na scéně od roku 2010. Indie skupina vycházející z undergroundu dokazuje, že může patřit mezi nejvíc koncertující ukrajinské kapely v zahraničí. Přátelé ukrajinské dvojice Longital vydávájí na svém na labelu Slnko records jejich nové album Kontur.

Zapaska je ve východní Evropě nejznámější ukrajinské indie-popové duo. Dva umělci, Jana Shpachynska a Pavlo Nechytajlo, kteří používají klasické nástroje (kytara, mini akordeon, kalimba, piccolo trumpeta) i elektronické (groove box, effect procesory, looper) a tím vytváří svůj vlastní, osobitý zvuk. Jejich hudba je jednoduchá a zároveň experimentální. Jejich skladby jsou živé, vznikající tady a teď.

Od roku 2010 už měla Zapaska v Ukrajině a v Evropě mnoho koncertů. Na podzim roku 2011 a v zimě roku 2010 byla Zapaska na turné v České republice a na Slovensku společně se slovenskou alternativní kapelou Longital. Na podzim 2012 cestovala Zapaska do 25 různých měst na Ukrajině, v Moldávii a v Bělorusku v rámci největšího dosavadního turné s českou kapelou Kuzmich Orchestra. V letech 2012–2013 odehrála Zapaska přes 90 koncertů za rok a z toho více než půlku mimo Ukrajinu. Duo vystupovalo také ve Švédsku, Maďarsku, Rakousku, Moldávii, Rusku a odjelo celé turné po Polsku, České republice, Rumunsku, Německu a pobaltských státech.

V roce 2014, po dvou EP (Lanka, 2010 a Translitom, 2011) nahrála Zapaska první album KONTUR. Digitální verze je ke stažení zdarma jako „dárek pro všechny, kdo v tomto pro Ukrajinu těžkém období, bojují za lepší budoucnost“. Mezi hvězdnými hosty tohoto alba jsou Robert Piernikowski (Napszyklat, Pl), Nina Garenetska (DakhaBrakha, Dakh Daughters, UA), Grygori Semenchuk (DrumТИатр, UA). KONTUR CD, doplněno remixem od českého dua DVA, vychází v květnu 2014 na předním slovenském labelu Slnko Records. Zapaska jsou: Ianina Shpachynska (vokály, kytara, elektronika) Pavlo Nechytajlo (vokály, kytara, elektronika, mini akordeon, trumpeta) Tvorba: Lanka (2010) Translitom (2011) KONTUR (2014)

Facebook