Music Infinity 2014: Jessy Lanza /CA

Music Infinity 2014: Jessy Lanza /CA

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Please The Trees

Mersey Music Club, Brno

18.01.2018

Rhythm Desperados

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.01.201819.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Hudební lahůdkářství Music Infinity uvítá 16. června kanadskou zpěvačku Jessy Lanza. Její loňské album Pull My Hair Back nabídlo neobvyklý průnik moderního popu a tanečního retrofuturismu a patřilo mezi kritikou nejoceňovanější debuty roku. Jessy Lanza vydává na proslulé značce Hyperdub (Burial, Kode9, Ikonika) a těží ze spolupráce s Jeremy Greenspanem z Junior Boys. V Paláci Akropolis se představí v české premiéře.

Londýnský label Hyperdub se za dekádu své existence výrazně podepsal pod děním na scéně současné elektronické hudby. Od dubstepu či wonky se v posledních letech posunul vstříc nadžánrovým experimentům a jak dokazuje příklad kanadské hudebnice Jessee Lanza i k popu, soulu či R&B. Ale nelekejte se, zpěvačka, jež dorazí 16. června do Prahy, přistupuje k mainstreamovým žánrům velmi osobitě – své vokální harmonie obaluje do mrazivě chladných beatů či zvuků prehistorických syntezátorů a vzniká tak osobitý, minimalistický pop určený pro fanoušky experimentální elektroniky.

Jessy Lanza pochází z kanadského Ontaria, kde na jazzové konzervatoři vystudovala hru na klavír. Instinktivně jí to ale táhlo spíše k současné klubové hudbě. V roce 2011 zpívala na zatím posledním albu svých krajanů Junior Boys nazvaném It's All True a od té doby úzce spolupracuje s polovinou kapely Jeremy Greenspanem, který ji doprovodí i na pražském koncertě.

Společně s Greenspanem stvořila Lanza loňské album Pull My Hair Back, které v mnohém navazuje na estetiku Junior Boys vyžívajících se v míchání současného R&B s retro syntezátory. Ty ostatně miluje i Jessy Lanza – několik jich zdědila po svém otcovi, majiteli nahrávacího studia. Byly mezi nimi i legendární klávesy PolyMoog, které dodávají albu neobvyklou éterickou atmosféru. Materiálu ale především dominuje hlas Jessy Lanza, který je sametově soulový, ale také zároveň chladný a odtažitý.

Pull My Hair Back je úžasný výlet světem moderního soulu, house i osmdesátkového synth-popu, který s každou skladbou posluchače zas a znovu překvapuje. Skladby Kathy Lee a Keep Moving protáčely rozhlasové stanice alternativního ražení a deska samotná se dostala mezi pět nejlepších alb roku 2013 podle portálu Resident Advisor. Jessy Lanza se ve střední Evropě objevuje vůbec poprvé a její koncert 16. června v Paláci Akropolis tak dá českému fanouškovi unikátní příležitost vidět v akci jeden z největších objevů nezávislé scény posledních let.

Facebook