Radůza a Kapela

Radůza a Kapela

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Gaia Mesiah TeleporTour 2017

Přidaný koncert

Lucerna Music Bar, Praha

22.11.201722.11.2017

Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar, Praha

22.11.201716.05.2018

Radůza vystoupí s doprovodnou kapelou
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Radůza vystoupí s doprovodnou kapelou, ve složení: Josef Štěpánek (kytara, steel kytara), Jan Cidlinský (baskytara housle), David Landštof bicí a spolu s nimi představí nové písně z alba Gaia, zazní ale i starší skladby z alb předchozích. Na svém novém albu proniká Radůza do mnohovrstevnatosti světa.

Nová autorská kolekce písničkářky Radůzy přináší dvanáct skladeb, vyprávějících o pouti od síly ke slabosti, od počátku ke konci. Před posluchačem se rozehrává mnohoatmosférická nahrávka, která v každé písni překvapuje hudební různorodostí, jež však ve výsledku posiluje ucelenost celého alba. Album Gaia vydalo Radůza records v pátek 7. 3. 2014.

Tenhle svět není jen pro silný – Gaia, příběh Země, příběh lovce

Na své novince vypráví Radůza silný příběh. „Všechny písničky se vlastně vztahují k jedinému tématu. Je jím proměna člověka od mladého a silného predátora v kořist a vědomí, že touto cestou prošli všichni, kteří žili před námi, a projdeme jí i my,“ říká autorka. V titulní písni Gaia – matka Země nabízí Radůza pohled na svět jako na jediný organismus a zároveň vyjadřuje své přesvědčení, že jej utváří čin každého z nás. „V písničce Tenhle svět není jen pro silný zpívám o lovci, který nikdy nemine svůj cíl. Postupem času, jak stárne, přestává být jeho ruka tak jistá, až se stane, že poprvé svou kořist neskolí. Nakonec se on sám stane tím, kdo je loven, a vzpomene si na slova, která pronesla jeho první umírající oběť. Na poselství, že svět byl stvořen pro všechny bytosti, které jej obývají,“ dodává Radůza.

Hlasy jako nástroj dravý i křehký

Album Gaia je první, které Radůza napsala skutečně pro kapelu. Josef Štěpánek (kytara), David Landštof (bicí) a Jan Cidlinský (baskytara) tvoří s písničkářkou pevně propojený celek a přestávají být jen doprovodným tělesem. Organicky se zapojují do všech dějů a dávají vyniknout jejímu naléhavému projevu stejně jako pojetí zvukového mistra Michala Pekárka. Milým a překvapivým hostem je Aneta Langerová, která je v duetu Babylonská věž Radůze kongeniální partnerkou. V Radůze se spojily hlasy mnoha žen, když jednou mává svým hlasem výhrůžně a rázně jako mečem, aby se ve skladbě Panna Orleánská postavila do čela vojsk, zastoupených dalším hostem – mužskou částí tuchoměřického sboru LAFOLIA –, a v následujícím okamžiku jej proměnila v nástroj křehký a něžný. Na albu se v podobě písní Skalák a Tenkrát v ráji odrazila i autorčina spolupráce se scenáristou Josefem Urbanem (Habermannův mlýn, Sedm dní hříchu), které Radůza napsala pro připravovaný film Tenkrát v ráji, který vypráví o horolezci Josefu Smitkovi, jenž na sklonku 2. světové války skončil v koncentračním táboře. Autorka zde také zúročila svá studia vážné hudby při aranžování smyčcového kvartetu.

Radůza se ujala i grafické postprodukce fotografií v bookletu Nedílnou část informací nese i samotný obal, na němž je Radůza vyfotografována s lukem, který není jen dekorací. Ve volném čase se zpěvačka věnuje intuitivní lukostřelbě a zbraň v jejích rukou je atributem podstaty příběhu, který na svém albu vypráví. Příběhu o cestě, životě, smrti a o světě, který utváříme.

Pátý titul vydavatelství Radůza records

Dva roky po koncertním titulu se písničkářka vrátila do studia, aby natočila dvanáct nových skladeb. Album Gaia vychází 7. března 2014 jako pátý titul jejího vydavatelství RADŮZA RECORDS.

Facebook