Zea /NL/ King Ayisoba /Ghana/

Zea /NL/ King Ayisoba /Ghana/

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Julius Baroš Quartet

Jazzboat, Praha

18.11.201702.12.2017

Diuanne Greenleaf feat. Marcel Flemr Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.11.2017

Dvoukoncert hvězdy hip-lifu (mix hip-hopu a afrických tradic) a autora nejprodávanější kazety v Ghaně se sólovým projektem frontmana The Ex a jeho one man-protest pop. Uvádí RACHOT Production
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Doprovodný program Respect festivalu 2014:

29.6. ZEA + King Aisoba & band (Nizozemí, Ghana)

Dvoukoncert hvězdy hip-lifu (mix hip-hopu a afrických tradic) a autora nejprodávanější kazety v Ghaně se sólovým projektem frontmana The Ex a jeho one man-protest pop.

Zea
Kapela s jedním muzikantem a nápady na samé hranici zdravého rozumu, sólový projekt frontmana The Ex, veteránské skupiny holandského noise-punku. I když Arnold de Boer je vedle kytary vybaven mikrofonem, samplery, synťáky i automatickými bicími, jeho někdy chytlavé, jindy drásavé popsongy znějí spíš analogově a vinylově než digitálně. De Boer na sebe vrší krásně zkreslené kytarové barvy, temně hypnotické rytmy a hluky. "Jako kdyby Pink Floyd předsedali srazu pankáčů," píše časopis Kerrang. Jeho nahrávky jsou zběsilou oslavou hudební revolty, na BBC je s oblibou hrál guru nezávislého rocku John Peel. Během poslední dekády je de Boer na kontinuálním světovém turné, vystupoval na prestižních festivalech Printemps de Bourges, CMJ, South By Southwest, i v tak exotických zemích jako je Etiopie či Ghana a třeba i Rusko nebo Balkán. Cestování se de Boerovi vrací i s úroky, jeho album The Beginner nabízí šokující kontrasty hudebních nálad, od elektroniky až po africké inspirace. K silným partnerům de Boerovy domovské kapely The Ex patří například etiopský saxofonista Getachew Mekuria anebo skupina Konono No 1, pověstná svojí aplikací drastického zkreslení na africké lidové nástroje. Drásavé industriální zvuky, jimiž do historie vstoupili Konono, slyšíme i z nahrávek Zea.

King Ayisoba & band
Hip-hop na africké půdě dokonale splynul s životním stylem mladé generace a vytvořil unikátní subkulturu. Příkladem je dominantní styl současné Ghany zvaný hiplife, což je fuze rapu a africké taneční hudby highlife s přísadou reggae. Vysoko stoupající hvězdou žánru je King Ayisoba, jehož hluboký a ostrý hlas dokáže proříznout palbu afrických bubnů jako motorová pila. Narodil se jako jeden ze 14 sourozenců, které měl jeho otec se 3 manželkami, jeho dědeček, profesí šaman-čaroděj, mu v dětství předepsal jako lék tradiční dvoustrunnou kytaru kologo, na kterou lze hrát melodie i ostré rytmy. Díky mistrovskému ovládání nástroje si ho za partnera vybral jeden z velikánů ghanské hudby Terry Bonchaka, s nímž Ayisoba společně vystupoval a komponoval. Bonchaka ale na vrcholu své kariéry tragicky zahynul při dopravní nehodě. Když se pak Ayisoba dal na sólovou dráhu, propojením kytary kologo s elektronickými rytmy totálně změnil ghanský hiplife: roku 2007 zvítězil v místních hudebních cenách souběžně v kategoriích pro současnou i tradiční hudbu. Jeho tvorba představuje to nejsyrovější a nejvíce autentické, co z Afriky proniká do světa.

Oficiální stránky:

http://www.zea.dds.nl/ , http://www.kingayisobamusic.com /

Pořadatel: http://www.rachot.cz

Facebook