Music Infinity 2014: Slowly Rolling Camera (UK) + Teen Daze

Music Infinity 2014: Slowly Rolling Camera (UK) + Teen Daze

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar, Praha

24.11.201716.05.2018

Slowly Rolling Camera přivezou do Prahy nu-jazz s dotykem budoucnosti a představí se i kanadský indie elektronický projekt Teen Daze.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Slowly Rolling Camera přivezou do Prahy nu-jazz s dotykem budoucnosti a představí se i kanadský indie elektronický projekt Teen Daze.

Hostem dubnového dílu koncertní série Music Infinity bude velšské kvarteto Slowly Rolling Camera, které míchá jazz s postupy downtempa či elektronického soulu. Loňský velký objev britské nu-jazzové scény dorazí do Prahy vůbec poprvé. Premiéru si 11. dubna na pódiu Paláce Akropolis odbude i kanadský elektronický hudebník Teen Daze, jehož atmosférické syntezátorové skladby na pomezí ambientu a dream popu pomohly definovat žánr chillwave.

Klavírista Dave Stapleton se za posledních deset let vypracoval mezi absolutní špičku britského jazzu, když mu ale kamarád jednoho dne pustil album Motion od The Cinematic Orchestra, dostal nápad vydat se se svojí hudbou do míst, kde ve své dosavadní kariéře ještě nikdy nebyl. Výsledkem je projekt Slowly Rolling Camera, s nímž překročil omezení jazzové škatulky směrem k volnomyšlenkářské fúzi, v níž má místo downtempo, post-rocková atmosféra i digitální funk. Odkaz bristolské scény 90. let se tady potkává s vlivy 4 Hero, Bonobo či Jamese Blakea.

Slowly Rolling Camera je setkání čtyřech výrazných hudebních osobností, které spojuje touha po hudebním dobrodružství bez hranic. Kromě Stapletonova klavíru a kláves je poznávacím znakem projektu odzbrojující sametový vokál Dionne Bennettové. Neméně důležité jsou ale spletité groovy jejího manžela, bubeníka Elliotta Bennetta anebo elektronické efekty Deriho Robertse. Po loňských singlech debutovali v listopadu dlouhohrajícím eponymním albem vydaným nejprve výhradně na vinylu (CD a digital v únoru 2014), které produkoval Andy Allan známý ze spolupráce s Portishead či Massive Attack. Na desce se podíleli i členové spřízněných projektů Polar Bear, Troyka nebo Phronesis.

Druhým hostem dubnové Music Infinity bude kanadský elektronický kutil Teen Daze. Rodák z Vancouveru patří mezi nejvýraznější postavy chillwave scény, která na přelomu dekád propojila snivé popové melodie, ambient a shoegaze. Hudba pro něj nejprve byla jen způsobem, jak zabít čas během studií a první fanoušky našel, když začal svoje atmosférické popové miniatury zavěšovat na sociální síť Tumblr. Následně debutoval sérií EPček vydaných vlastním nákladem přes portál Bandcamp. V roce 2012 se ho ujal label Lefse (Neon Indian, Sun Glitters, Youth Lagoon) zaměřený na současné podoby intimní elektronické hudby. Zde Teen Daze vydal trojici alb – All Of Us, Together, The Inner Mansions a loňské Glacier.

Jeho vesměs instrumentální skladby dýchají náladou posledních letních dní, zároveň ale odráží duch intimity laptopového hudebníka z ložnice, který se dobrovolně uchýlil do izolace od okolního světa. Tvorba Teen Daze je inspirována knihami od C. S. Lewise či vizemi společenských filosofů, jejichž teorie Jamison studoval. Nakonec slastné zvukové krajiny jeho desek připomínají utopické krajiny snílků, do nichž lze utéct se zavřenýma očima. K největším hudebním láskám Teen Daze patří Brian Eno a jeho vliv je výrazně slyšet na loňské desce Glacier. „Při poslechu se budete cítit, jako když poprvé otevřete oči v prvním jarním sluníčku po dlouhé, mrazivé zimě.“ napsal o desce časopis Filter.

Facebook