Simeon Soul Charger (USA), support: Cuprum

Simeon Soul Charger (USA), support: Cuprum

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

22.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SIMEON SOUL CHARGER (USA)

vznikli v roce 2008 v Akronu v Ohiu a řadí se mezi kapely nové generace Woodstocku. Jejich hudbu lze charakterizovat jako směs progresivního rocku, folku a blues sedmdesátých let v novém kabátu. Po vydání prvního CD, které získalo kultovní status, následovalo měsíční turné po USA, na jehož základě byli pozváni ke koncertům do Evropy. V roce 2011 našli evropský domov na bavorském statku, odkud vyjíždí ke koncertům po Německu i okolních státech. Na letošní rok je plánováno vydání třetího studiového alba, po evropském turné bude následovat velké turné napříč severní Amerikou.

CUPRUM

Kapela Cuprum vznikla v roce 2007 v důsledku jedné slibně znějící jam session. Génia loci tohoto společenství tvoří zvuk z období, kdy – slovy Vojtěcha Lindaura – světu vládnul beat. Psychedelie, ostrovní folkrock, progrese a zřejmá inspirace zvukem kapel jako Iron Butterfly, Jethro Tull nebo Caravan – přesto se vejde Cuprum do konkrétní škatulky stejně obtížně jako kuře do hodinek. Při narážce na domácí scénu lze říci, že i zásluhou česky zpívaných textů může Cuprum stejně dobře evokovat československý jazz rock sedmdesátých let. Žánrová nevyhraněnost (ani ne schizofrenie – spíše promiskuita) a přitom mocná dávka čtyřicet let staré atmosféry – to jsou ostatně jedny ze znaků debutové desky „Musica Deposita“ z roku 2011. Navzdory letopočtu vzniku byla deska nahrána pěkně postaru pomocí 24 stopého magnetofonu. Při vystoupeních se pak na podiu v módním panoptiku setkávají zvonáče, batikované tričko, husarská uniforma, fiží a lapač snů. Vše je psychedelicky zahaleno živou projekcí přes skleněný hranol. Bicí, basa, akustická kytara v otevřeném ladění, elektrika s analogovými efekty, hammondky s leslie bednou, flétna a dva zpěvy. Sečteno a podtrženo v následující rovnici: Cuprum rovná se autorská hudba i text plus šest lidí a velká láska ke starému bigbítu.

Facebook