Rudovous - 20 let pod vrcholem, host: Tornádo Lue (SK)

Rudovous - 20 let pod vrcholem, host: Tornádo Lue (SK)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Limited Edition

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

17.01.2018

Please The Trees

Mersey Music Club, Brno

18.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jediná česká kapela s copyrightem na styl „rock'n'schrammel shrapnel chanson“ slaví své výročí na den přesně – dvacet let od prvního koncertu. A stejně jako tenkrát u toho budou vzácní hosté, legendární slovenští Tornádo Lue!

Rudovous

Dvacet let už Rudovous míchá těsto svého dortu ze zdánlivě nesourodých ingrediencí. Ale když vyrostete na večerníčkové hudbě Jaroslava Celby, dětstvím vás provází Dívka na koštěti a Limonádový Joe, přes Kdyby tisíc klarinetů načichnete starým Semaforem, abyste si pak v šestnácti vzali spravedlivý díl z přesně cílené agresivity Sex Pistols a rychlosti Dead Kennedys, přibrali do kapely kytaristu, co miluje Rolling Stones, tahací harmonikou dodali špínu kabaretu a jako třešničku nahoru posadili klarinet, těžko to může dopadnout jinak, než že vám jednou dramaturg ostravského klubu Cihelna napíše na plakát velkým písmem: „Rudovous – rock'n'schrammel shrapnel chanson band“. Přidejte k tomu zkratkovité texty plné absurdní poetiky, ve které se potkává domácí knihovna, bohatá na díla Jaroslava Haška, T.R. Fielda i na říkanky Josefa Lady, s podhoubím šumavských lesů (odkud je do pražské Stromovky blíž, než by se zdálo), a stanete se svědky strhující remízy v souboji obsahu s formou!

Tornádo Lue

„Best of Tornádo Lue pre spev klavír a gitaru.“

Po 5-ročnej pauze znova ožíva démon skupiny Tornádo Lue. A ako je už v Tornáde zvykom, znova aj s prekvapivou nástrojovou rošádou. Tentoraz sa dali dokopy už len traja z pôvodných piatich zakladajúcich členov skupiny. „Novým“ klavíristom Tornáda Lue je ex-bubeník Juraj Hladný, na gitaru hrá pôvodný basgitarista Pavol Murín a Jana Tóthová okrem spevu občas brnkne aj na druhú gitaru. Nikoho nového podľa všetkého nepotrebujú.

„Jedno zo svojich vraj poznávacích znamení klarinet – saxofón sme bez zaváhania hodili za hlavu a zbytočné sa nám potom zdali aj bicie. Tornádo Lue bolo, je aj bude hlavne o textoch, zhudobnenej poézii a atmosfére a tak sme to oholili úplne na kosť. Zostava spev – klavír – gitara je výsledkom niekoľkých našich spoločných stretnutí v skúšobni. Po zahratí pár starých piesní nás to začalo strašne baviť a hneď sme sa pustili do aranžovania celého koncertného repertoáru. Jana sa môže teraz pokojne sústrediť na spev a my dvaja jej len tak nahrávame, snažíme sa nerušiť ju.“

Facebook