EuroConnection 2014: Mariam the Believer (Se) + Kittchen (Cz)

EuroConnection 2014: Mariam the Believer (Se) + Kittchen (Cz)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

25.01.201827.01.2018

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Za pseudonymem Mariam the Believer se skrývá švédská vokalistka a kytaristka Mariam Wallentin, polovina známého dua Wildbirds and Peacedrums, které tvořila spolu se svým manželem Andreasem Werliinem.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Mariam The Believer nabídne na EuroConnections temný pop plný emocí

Švédské duo Wildbirds & Peacedrums si získalo srdce českých posluchačů nejen triem výtečných alb, ale i skvělým koncertem v Paláci Akropolis v dubnu 2011. Zpěvačka Mariam Wallentin se o necelé tři roky později do žižkovského klubu vrátí. Tentokrát ale pod hlavičkou svého sólového projektu Mariam The Believer, s nímž v roce 2013 debutovala na albu Blood Donation. Domácím zástupcem večírku konaném v rámci série EuroConnections bude 25. února 2014 písničkář a zvukový kutil Kittchen, který představí materiál ze své oceňované desky Radio.

Od výrazného debutu Heartcore z roku 2008 je dvojice Wildbirds & Peacedrums synonymem pro excentrický pop, který stojí jednou nohou v tradici severského písničkářství a druhou ve světě volnomyšlenkářských experimentů. Polovina manželské dvojice Wallentinů - zpěvačka a multiinstrumentalistka Mariam pokračuje v této cestě i pod hlavičkou sólového projektu Mariam The Believer. Ten dává ještě větší prostor jejímu výraznému, soulově zastřenému hlasu, který na výtečném debutovém albu Blood Donation podkreslují minimalistické, ale zvukově vynalézavé aranže.

Impulzem k sólové desce byla pro Mariam zkušenost s kolaborativním projektem Congotronics vs Rockers, na němž se její domovská kapela potkala s konžskými bubeníky Konono no 1. či Juanou Molina. Zážitek z rytmických improvizací i únava z náročného cestování ji přivedli k nápadu zkusit natočit hudbu, při níž "zcela opustí umělecké ego“. Vzniklo album, které podtrhuje citovou a intuitivní dimenzi hudby na úkor té rozumové. Blood Donation je špetka elektroniky, trocha free jazzu, řada nekonvenčních nástrojů a ozvěn, hrst etniky a hlavně nezkrotné emoce, které tryskají přímo z hlasu Mariam Wallentin. Celé album je protknuté určitou mystikou, tolik typickou pro skandinávskou hudební scénu. "Je to darkpopový majstrštyk," napsal o desce portál Bowlegs a jiní recenzenti desku srovnávají s počiny Cocorosie, Hanne Hukkelberg či Kate Bush.

Podobně potemnělý obraz světa i zvukově košaté pojetí hudby nabídne v roli předskokana severočeský projekt Kittchen, který se za necelé tři roky své existence už výrazně zapsal do análů domácí alternativy. Pod maskou kuchaře z postapokalyptického světa se skrývá hudebník Jakub König, který dlouhé roku působil v českolipské skupině Obří broskev. Poté, co se po třetím studiovém albu Sever v roce 2010 uložili ke spánku, vrhl se na svůj vysněný sólový projekt - album písniček natočených doslova na koleně v domácích podmínkách propojených navíc příběhy ze světa po nespecifikované katastrofě. Zápisky ze svého apokalyptického deníku začal pod jménem Kittchen zveřejňovat na internetovém blogu, kde v květnu 2011 vyšlo jako free download debutové album Menu. Anonymně vydaná deska si nakonec získala tolik fanoušků, že mohla vyjít i na vinylovém nosiči a dočkala se i remixové podoby.

Pro druhé album Radio se Kittchen spojil s producentem Dušanem Neuwerthem (Umakart) a trochu utlumil prvky lo-fi, své osobité kouzlo ale jeho kutilský projekt rozhodně neztratil. Rok 2013 vůbec patřil Kittchenovi - textově vypomohl skupině Bratři Orffové s jejich deskou Šero a pro Ille (v čele s jeho manželkou Olgou) napsal hit Holka ve tvý skříni ze stejnojmenné desky. Radio si nakonec odneslo nominace na české album roku v obou cenách kritiků - Apollo i Vinyla. Spojení Kittchen a švédského projektu Mariam The Believer 25. února na pódiu Paláce Akropolis slibuje temný, neotřelý a hlavně velmi divoký a intenzivní koncertní zážitek.

Více informací a ukázky:

http://mariamthebeliever.blogspot.cz/

http://www.kittchen.cz

Fotky a videa

Facebook