Söndörgö

Söndörgö

Sleva pro členy Ticketpro klubu 20%

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

Batushka + Schammasch + Trepaneringsritualen

Futurum Music Bar, Praha 5

23.01.2018

Cena: 300 Kč/ 350 Kč

Uvádí RACHOT Production
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Söndörgö (Maďarsko)

Po nečekaném úspěchu na posledním Respect festivalu se bratři Eredicsovi s kapelou Söndorgő vrací do Prahy!!! Maďarská kapela se slovanskými kořeny, která překvapí svým závratným tempem.

Maďarsko je evropskou hudební velmocí a bránou na Balkán, což potvrdily světové úspěchy zpěvačky Márty Sebestyén i skupiny Muzsikás. Posledním objevem budapešťské scény je skupina Söndörgő.

Zatímco Muzsikás čerpal z hudby Transylvánie, sestavu Söndörgő tvoří potomci přistěhovalců, kteří do Maďarska utekli před tureckými vojsky ze Srbska. Jejich vysoce atraktivní a zatím ne příliš známá hudba se podstatně liší od dosud známých maďarských kapel, v nichž má hlavní roli cimbál a housle.

Söndörgő hrají na nástroje které působí povědomě, ale ve skutečnosti jsou to autentické balkánské tanbury: jejich loutna-tambura připomíná pětistrunnou kytaru, basa-tambura vypadá jak kontrabas opatřený kovovým okem, lidoví hudebníci totiž na tento rozměrný nástroj často hráli při chůzi. Virtuozně zvládnuté strunné nástroje v ostrém tempu znějí jako surrealistický balkánský bluegrass – a pro západní publikum znamenaly šokující objev. Album Tamburising – Lost Music of the Balkans se umístilo v prestižní anketě britského časopisu Songlines, Söndörgő byli hvězdou festivalu Sziget.

Skupina vznikla severně od Budapešti v městečku Szentendre, které se od 16. století stalo centrem exilové srbské komunity. V čele sestavy jsou bratři Eredicsovi, synové veteránského hudebníka Kalmána Eredicse ze slavné tamburašské skupiny Vujicsics z jihu Maďarska. Vedle tanbur hrají na akordeon, flétny a saxofon. V srbské kulturní metropoli Novi Sad získali jako první Maďaři cenu v soutěži tamburašských orchestrů.

I když jejich hudba vychází z jihoslovanských kořenů, nesnaží se je zakonzervovat do muzeálního folklóru, je otevřená všem spřízněným vlivům. Na jejich albu například hostuje slavná maďarská herečka a zpěvačka Kátya Tompos a Antal Kovács, zpěvák dobře známé romské kapely Romano Drom.

Fotky a videa

Facebook