Trilok Gurtu

Trilok Gurtu

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

20.01.201827.01.2018

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Cena: 450 Kč/ 500 Kč

Uvádí RACHOT Production - Jeden z nejvýznamnějších světových bubeníků se svým novým projektem.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Indický perkusista Trilok Gutu patří mezi nejlepší světové bubeníky a též k nejoriginálnějším světovým kapelníkům. Propojil tradici indických perkusí s jazzem, jeho virtuozita ale stojí na dialogu, nikoli sebestřednosti. V jeho předchozím projektu mu bylo partnerem smyčcové kvarteto, do Prahy přijíždí s novou sestavou Spellbound, v jejímž čele stojí trubka. Skladby si vybírá od nejlepších jazzových trumpetistů, včetně Milese Davise a Dona Cherryho a posouvá je do nového světla, jeho hudba pulsuje euforií a neustálým rytmickým tahem.

Trilok Gutu natočil a podílel se na více než dvou stovkách alb, hrál s průkopnickou skupinou Oregon, Johnem McLaughlinem, Janem Garbarkem i Joe Zawinulem. Na rozdíl od západních bubeníků u své bicí soupravy sedí, a údery perkusí obohacuje o ostře sekané výkřiky, které indičtí hráči používají jako slovní vyjádření rytmické struktury.

Narodil se ve vysoce muzikální rodině v Bombaji, jeho dědeček byl sitarový virtuoz a matka klasická zpěvačka. Získal sérii mezinárodních cen, a je jediným hráčem na bicí, který celkem 7x zvítězil v anketě prestižního jazzového časopisu Down Beat.

 

Fotky a videa

Facebook