Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Sophia Jaffé - Klenoty ruské hudby

Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Sophia Jaffé - Klenoty ruské hudby

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

A.Vivaldi - The Four Seasons

Barokní knihovní sál, PRAHA 1

18.11.2017

Cena: 600 - 1300 Kč

Klubová cena: Sleva 10% pro členy Ticketpro klubu. Jak získat klubovou cenu?

ČESKÉ DOTEKY HUDBY 2012 - 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU

Z hudební řady Orchestrální hudba.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

RUSKÉ HUDEBNÍ KLENOTY

SYMFONICKÝ ORCHESTR ČESKÉHO ROZHLASU
PETR LOUŽENSKÝ -DIRIGENT
SOFIA JAFÉÉ (NĚMECKO)- HOUSLE Igor Stravinskij (1882-1971): Ohňostroj, fantazie pro orchestr
    
Dmitrij Šostakovič (1906 - 1975):Koncert a moll pro housle a orchestr No. 1 op. 77

Petr Iljič Čajkovskij (1840 - 1893): Labutí jezero – suita z baletu pro orchestr op. 20

Každoroční koncert vybírá proslulé skladby ruské provenience.
Festivalové „Klenoty ruské hudby“ jsou vítané pro svůj atraktivní výběr. Fantazie Ohňostroj vznikla naopak v počátečních letech Stravinského tvorby. 26letý autor ji původně zamýšlel jako svatební dar dceři svého pedagoga Rimského-Korsakova.Labutí jezero je půvabné si poslechnout nejen v divadle. Koncertní suita je autorovým výběrem té baletní hudby, kterou sám považoval za koncertní. Interprety je dnes možná nejstabilnější český orchestr, bez žádných skandálů, sólistkou jedna z nejpůvabnějších a nejúžasnějších evropských houslistek S.Jaféé a dirigentem je rezidenční umělec festivalu Petr Louženský. Cirkusová polka vznikla v roce autorových 60. narozenin a jak sám Stravinskij v Rozhovorech s Robertem Craftem přiznává, podnětem k napsání kompozice byla finanční nouze zaviněná drastickým snížením počtu provozování jeho tvorby v době druhé světové války. Skladba s podtitulem „komponováno pro mladého slona“ byla určena pro zvláštní baletní představení s účastí slonů, přičemž jeden z nich měl nosit choreografovu manželku. Premiéru díla ve verzi pro cirkusový orchestr uvedl Cirkus Barnum & Bailey. Tato miniatura o délce necelých čtyř minut se stala ve Spojených státech populární. Přispěla k tomu i malá mystifikace, kdy slon, pro nějž byla původně kompozice určena, zaslal skladateli po koncertním provedení dílka (slon ho vyslechl v rozhlasovém přenosu) blahopřejný telegram. Za patřičné mediální účasti později Igor Stravinskij slonici za telegram osobně poděkoval tak, že jí potřásl nohou. Hudba Cirkusové polky se nese v neoklasickém duchu s typickými melodickými, rytmickými a instrumentačními prvky skladatelovy řeči. Zde jsou ovšem tyto prvky záměrně přeháněny za účelem nadsázky.

Facebook