Festivalový orchestr České doteky, Jaroslav Tůma - Novoroční koncert

Festivalový orchestr České doteky, Jaroslav Tůma - Novoroční koncert

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.11.201731.12.2017

Cena: 600 - 1300 Kč

Klubová cena: Sleva 10% pro členy Ticketpro klubu. Jak získat klubovou cenu?

ČESKÉ DOTEKY HUDBY 2012 - 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU

Z hudební řady Orchestrální hudba.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

NOVOROČNÍ KONCERT

Festivalový orchestr České doteky je složen z vynikajících sólistů a osvědčených komorních hráčů.

JAROSLAV TŮMA - VARHANY

Antonín Dvořák (1841 - 1941):

Symfonie č. 9 e moll z „Novosvětská“ v úpravě pro varhany

C. Debussy :

Tance sakrální a profánní pro klavír a smyčcový orchestr originál je pro harfu a smyčce, novou úpravu pro klavír hrála Sylvaine v lednu ve Švédsku na turné holocaustu a piano je barevnější nástroj než harfa. Je to 8.5 minutová a velice brilantní skladba.

Bohuslav Martinů (1890 - 1959):

Sextet pro smyšce H. 224 A
Lento – Allegro moderato
Andantino - Allegretto scherzando – Tempo I
Allegretto, poco moderato

Koncert uvede tolik z loňského ročníku fetivalu očekávanou a pak i odloženou varhaní verzi slavné Dvořákovy „Novosvětské“. V druhé polovině koncertu vystoupí skvělý komorní orchestr Pražských symfoniků, je po dohodě s festivalem zvolena jedna z jeho nejoblíbenějších skladeb P.I. Čajkovského a pro dobrou náladu dílo. J.Rejchy.. Dnes již legendární česká violoncellistka Michaela Fukačová nyní nebývá zrovna častým hostem pražských koncertůí, protože působí ve Švýcarsku. Neoklasické dílo B.Martinů věnováno a sponzorováno Ellisabeth Sprague Coollidge soutěž a festival. Byť jej napsal ve Francii, tak slavná premiéra nastala 1933 ve Washingtonu DC. Library of Cngress chambert music festival a Martinů se ihned uvedl mezi vůdčí osobnosti hudby 20. Století.

 

Jaroslav Tůma

Absolvoval konzervatoř a Akademii múzických umění u profesorů Milana Šlechty a Zuzany Růžičkové. Během studií získal řadu ocenění v mezinárodních soutěžích, například za varhanní interpretaci v Linci, v Praze, v Lipsku. Účastnil se mnoha festivalů (Pražské jaro, Internationale Orgelwoche Nuernberg, Musikfestspiele Dresden, Flanderský festival). Zvítězil v improvizačních soutěžích v Norimberku (1980) a v Haarlemu (1986). Na některých dnes zasedá jako porotce. Od roku 1990 vyučuje na pražské AMU. Rád koncertuje na historických nástrojích či jejich kopiích. Ve svých recitálech ale také pravidelně uvádí hudbu 20. století. Jeho cestovní deník obsahuje názvy většiny států Evropy. Koncertoval i ve Spojených státech amerických, v Japonsku a Singapuru. V Praze v letech 1990 až 1993 souborně provedl celé Bachovo varhanní dílo, za což mu byla přiznána Výroční cena Nadace českého hudebního fondu. Nahrává pro rozhlas, televizi a četná hudební vydavatelství. V popředí pozornosti Jaroslava Tůmy stojí také aktivity týkající se historických varhan, jejich restaurování, zvukové dokumentace apod. Pro Českou televizi natočil a komentoval jedenáctidílný seriál o historických varhanách v Čechách.

Facebook