Antiquarias Consort a sbor, G. F. Handel - Mesiáš

Antiquarias Consort a sbor, G. F. Handel - Mesiáš

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

J. Pachelbel, W. A. Mozart, A. Vivaldi

Bazilika sv.Jiří, Praha 1

21.11.201706.01.2018

Cena: 600 - 800 Kč

Klubová cena: Sleva 10% pro členy Ticketpro klubu. Jak získat klubovou cenu?

ČESKÉ DOTEKY HUDBY 2012 - 14. ROČNÍK HUDEBNÍHO MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU

Z hudební řady Komorní hudba.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

GEORG FRIEDRICH HANDEL (1685-1759): MESIÁŠ, ORATORIUM HWV 56
  

ANTIQUARIAS CONSORT
MUSICA DIVINA PRAGA - Sbor
Jan Petrdlík - Dirigent
Václav Návrat - umělecký vedoucí
Ondřej Socha –tenor
Markéta Mátlová –soprán
Tomáš Král –bas
Markéta Cukrová – alt


Mesiáš je Händelovo nejvýznamnější a nejpopulárnější dílo, které získalo až ikonickou pověst. Samotné dílo má více jak 4 hodiny. Výběr oratoria provedl uznávaný znalec v oboru stará hudba a umělecký vedoucí mnoha starých uměleckých těles, Václav Návrat. Handel v roce 1710 odešel do Anglie. Záhy překonal to, že neuměl anglicky. Získal přízeň královny Anny ódou k narozeninám a na její žádost napsal skladbu na oslavu míru utrechtského. Roku 1714 nastoupil na trůn Jiří I. Ten zbavil Händela výsad pro dřívější neplnění povinností v Hannoveru. Pro nepřízeň celého dvora se uchýlil do sídla lorda Burlingtona. V roce 1720 byla s Händelovou pomocí založena Královská hudební akademie, pro jejíž operu Händel komponoval. Na příklad to byly opery Radamisto - 1720, Ottone - 1723, Giulio Cesare - 1724, Alessandro - 1726. Po devíti sezónách podnik bohužel ztroskotal, protože Angličané již nechtěli operu v jiném jazyce. Přesto ještě vznikly operxPoro, Orlando, Alcina. Pak již musel ustoupit tlaku anglického publika a začal komponovat na anglické texty. Skládal hlavně anglická oratoria na starozákonní náměty, jimiž získal sympatie patriotů. Byla to oratoria: Saul, Izrael v Egyptě, Samson, Belsazar, Juda Makabejský a Jefta. Největší ohlas mělo oratorium Mesiáš. Toto oratorium mělo premiéru v Dublinu roku 1742. Během kompozice Jefty ztratil zrak, dále však hrál varhanní part svých oratorií. Naposledy to bylo v Mesiáši osm dní před smrtí. V Anglii Handela i jeho dílo uznávají za národní.

Facebook