Mezinárodní hudební festival Kutná Hora: Preludium Josefu Chuchrovi (při svíčkách)

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora: Preludium Josefu Chuchrovi (při svíčkách)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

To nejlepší z Gershwina

Španělská synagoga, Praha 1

27.11.201726.02.2018

Jiří Bárta - violoncello, Barocco sempre giovane, umělecký vedoucí: Josef Krečmer

Preludium Josefu Chuchrovi (při svíčkách)

  • Georg Philipp Telemann (1681 - 1767): Sinfonia Spirituosa D dur pro smyčce a basso continuo TWV 44:1
  • Antonio Vivaldi (1678 - 1741): Koncert c moll pro violoncello, smyčce a cembalo RV 401
  • Jan Václav Stamic (1717 - 1757): Symfonie č. 1 G dur „Mannheimská“
  • Joseph Haydn (1732 - 1809) – Koncert č. 2 D dur pro violoncello a orchestr, Hob. VIIb Nr. 2

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora, jediný svého druhu v České republice, je založen na principu tvůrčí dílny.

Na pozvání violoncellisty Jiřího Bárty přijíždějí každoročně počátkem června do Kutné Hory vynikající domácí a zahraniční sólisté, aby zde v průběhu jednoho týdne intenzivně zkoušeli a večer předvedli své umění při celkem devíti koncertech v rámci festivalu. I letos jsme převážnou část umístili do nádherné Barbory. Z umělců se můžete těšit na vám již dobře známé interprety, např. na klavíristu Konstantina Lifschitze, klarinetistu Michela Raisona, Romana Patočku, Karla Untermülera a další. Poprvé se na festivalu představí vynikající houslista Ilya Gringolts (ruského původu) a z českých umělců např. velmi nadějní mladí houslisté Martina Bačová a Josef Špaček. Komorní soubor Baroco sempre giovane bude účinkovat na festivalu také poprvé.

Rok 2012 je jakýmsi mottem letošního festivalu: Kvartet na konec času, oslava přírody ve Čtyřech ročních obdobích třech naprosto rozdílných skladatelů, potopený Titanik jako symbol potrestání lidské pýchy. 

Festival je i výjimečnou společenskou událostí, což podtrhuje i skutečnost, že každoročně se několika koncertů účastní manželka prezidenta ČR paní Livia Klausová, která festivalu poskytuje oficiální záštitu.


Preludium Josefu Chuchrovi (při svíčkách) Georg Philipp Telemann (1681 - 1767): Sinfonia Spirituosa D dur pro smyčce a basso continuo TWV 44:1 Antonio Vivaldi (1678 - 1741): Koncert c moll pro violoncello, smyčce a cembalo RV 401 Jan Václav Stamic (1717 - 1757): Symfonie č. 1 G dur „Mannheimská“ Joseph Haydn (1732 - 1809) – Koncert č. 2 D dur pro violoncello a orchestr, Hob. VIIb Nr. 2 Jiří Bárta - violoncello Barocco sempre giovane umělecký vedoucí: Josef Krečmer

Fotky a videa

Facebook