4. mezinár. hud. festival Jiřího Lobkowicze: Netopýr

4. mezinár. hud. festival Jiřího Lobkowicze: Netopýr

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Czech Strings Chamber Ensemble and Great Organ

Kostel sv. Jiljí, Praha 1

19.01.201828.02.2018

Vivaldi Four Seasons

Klementinum, Praha

19.01.201829.11.2018

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Vídeňský valčíkový král, nebo spíše císař, byl a je jen jeden. Johann Strauss syn byl fenoménem doby, která zaplnila většinu 19. století. Strauss mladší, nejslavnější a dodnes nejúspěšnější skladatel vídeňské zábavné hudby, poprvé vystoupil na veřejnosti v říjnu roku 1845 a po nenadálé otcově smrti v roce 1847 převzal nejen jeho populární orchestr a tradici, ale především valčíkový monopol. Johann Strauss ml. fascinoval zejména svými valčíky (např. Na krásném modrém Dunaji) a dalšími tanečními kusy a od roku 1871 i operetou.
Předlohou k operetě Netopýr se Straussovi, který měl za sebou již dva úspěšné tituly - Indigo a 40 loupežníků a Karneval v Římě, stal francouzský vaudeville La reveillon (tradiční štědrovečerní veselice) Henriho Meilhaca a Ludevika Halévyho z roku 1872. Tento text zpracovali Carl Haffner a skladatel a kapelník Divadla na Vídeňce Richard Genée, a tak se v roce 1874 zrodila třetí Straussova opereta, která spolu s Cikánským baronem (1885) patří ke dvěma nejznámějším operetám vůbec.

getdata28.jpg, 41kB getdata23.jpg, 41kB getdata22.jpg, 41kB getdata21.jpg, 41kB

Dirigent: Milan Kaňák

Osoby a obsazení:
Gabriel von Eisenstein: Michal Klamo, Rosalinda - jeho žena: Liana Sass, Frank - ředitel věznice: Petr Matuszek, Princ Orlofsky: Barbora Kadlčíková, Alfréd - zpěvák: Jaroslav Kovacs, Dr. Falke: Martin Matoušek, Dr. Blind - advokát: Tomáš Brázda, Adéla - komorná: Anna Klamo, Ivan: Ivan Zelycz, Frosch - strážný: Tomáš Ondřich, Ida: Eva Boháčková


Operetu uvádíme v českém jazyce
Délka představení: cca 2hod 45min

Facebook