4. mezinár. hud. festival Jiřího Lobkowicze: Čarostřelec

4. mezinár. hud. festival Jiřího Lobkowicze: Čarostřelec

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

21.01.201831.12.2018

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Za zakladatelské dílo německé romantické opery se považuje Čarostřelec Carla Marii von Webera, které ovlivnilo další generace německých skladatelů, včetně Richarda Wagnera. Bezprostřední inspirací pro Čarostřelce byla prý rokle Velkého Štolpichu u lázní Libverda v Jizerských horách, kde v červenci 1814 trávil Weber chvíle odpočinku. Dalším inspiračním zdrojem byla i skladatelova láska ke své budoucí choti, sopranistce Caroline Brandtové. Avšak původním podnětem ke kompozici zpěvohry byla Kniha o strašidlech, kterou v Lipsku vydali August Friedrich Laun a Johann August Apel.
getdata2.jpg, 215kB V jednom příběhu se vyprávělo o mladíkovi, který se zamiloval do dcery lesního. Podmínkou pro získání její ruky bylo vystřelení mistrovské zkušební rány. Aby si mladík zajistil úspěch, spojil se s ďábelskými mocnostmi, které ho však oklamaly. Rána vystřelená na bílou holubici zabíjí jeho vyvolenou. Její rodiče tuto tragédii nepřežijí a mladík sám skončí v blázinci. Tento kriminální příběh se prý skutečně odehrál kdesi na Domažlicku a jeho nešťastným hrdinou byl jakýsi písař z Prahy. Weberův námět a literární představu zpracoval do operního libreta dvorní rada a dramatik Friedrich Kind a jeho původní název zněl Zkušební rána. Světová premiéra díla 18. června 1821 v berlínském Královském činoherním divadle se však dle návrhu intendanta hraběte Brühla konala pod názvem Čarostřelec (Der Freischütz).

Dirigent: Norbert Baxa

Osoby a obsazení:
Kníže Ottokar: Martin Matoušek, Kuno: Petr Matuszek, Agathe: Liana Sass, Ännchen: Anna Klamo, Kaspar: Nikolaj Někrasov, Max: WeiLong Tao, Eremit: Radek Krejčí, Killian: Martin Matoušek, Samiel: Jaroslav Achab Haidler, 1. družička: Denisa Keller Tarantová, 2. družička: Jana Papíková, 3. družička: Eva Boháčková, 4.,5.,6. družička: Hana Koubová, Věra Tartárková, Lenka Schűtrzová, Zjevení matky: Jaroslava Moozová

Opera je uváděna v německém originále.
Délka představení: cca 2h 30min

Facebook