Prague Proms 2011: Zahajovací koncert - Fantastic Night

Prague Proms 2011: Zahajovací koncert - Fantastic Night

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

23.11.201731.12.2017

Bude to nesporně Fantastic Night!
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Rozpaky nejsou na místě, Fantastic Night prostě dostala svůj název od stejnojmenné symfonie Héctora Berlioze. Okolnosti vzniku až tak fantastické pro skladatele nebyly, impulsem byla neopětovaná láska. Rozervané emoce ovšem u géniů přinášejí skvělé výsledky. Fantastická symfonie se stala skladatelovou nejznámější skladbou. Je už méně známo, že Berlioz pod vlivem narůstající lásky sepsal o rok později, v roce 1831, skladbu Lelio, tentokrát už přímo s recitovanými texty.

Dívka, které Hector Berlioz obě skladby věnoval, irská herečka Harriet Smithson, nakonec podlehla. Prý je slyšela a okouzlena svolila ke sňatku. Happyend to byl ovšem jen dočasný, za pár let se rozvedli.

A ještě jeden primát skladby v hudební historii mají - prý jsou současně jakýmsi tripem, Berlioz měl být při jejich komponování pod vlivem opia.

ČNSO uvádí obě skladby společně, stejně jako byly uvedeny ve světové premiéře v roce 1883 v Paříži. V Praze je o 128 let později uvidíme pod vedením Libora Peška a s hostujícím Janem Třískou v roli recitátora.

Bude to nesporně Fantastic Night!

Facebook