Elina Garanča

Elina Garanča

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, C. Saint-Saëns

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

23.01.201827.02.2018

Bolero, Carmina Burana

Španělská synagoga, Praha 1

23.01.201829.04.2018

Cena: 730 - 4.530 Kč

SLEVA 1+1 ZDARMA

Týká se pouze 1.a 2.kategorie
Slevu lze uplatnit pouze na prodejních místech a na obchodním oddělení.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ELĪNA GARANČA

mezzo-soprán

Elina Garanča má všechna plus: muzikálnost, techniku, hlas, sebedůvěru, dramatický rozsah a image filmové hvězdy... Její debut v Metropolitní opeře byl o všech těchto plus. . .” New York Sun, Leden 2008.

“Hlas Eliny Garanci je jedním z milionu; snoubí v sobě něžnost i sílu... ” The Independent, Červenec 2007

“Elina Garanča probudila Metropolitní operu z její lednové letargie... ” Associated Press, Leden 2008

Elīna Garanča se narodila v Rize v roce 1976 a vyrůstala v muzikantské rodině. V roce 1996 se dostala na Lotyšskou hudební akademii. Zkušenost, které zformovala její následující vývoj, přišla v roce 1998 kdy, coby studentka, zaskočila na poslední chvíli v roli Giovanny Seymour v opeře Anna Bolena; tak odkryla svůj blízký vztah k repertoáru bel canta. Po ukončení studií dostala angažmá v Meiningen Staatstheateru v Německu, kde se objevila v několika rolích, vč. Octaviána v Rosenkavalierovi. V roce 1999 již zpívala Maddalenu ve Verdiho Rigolettu na operním festivalu v Savonlinna a vyhrála Pěveckou soutěž Mirjam Helin Singing ve Finsku.

V roce 2000 vyhrála v Lotyšsku Velkou hudební cenu a o rok později se probojovala do finále Světové soutěže BBC Cardiff Singer. Zároveň debutovala v Vídeňské státní opeře s roli Loly v Sedláku kavalírovi a na Salzburgském festivalu jako Annio v La clemenza di Tito. Od té doby se stavá vítaným hostem na předních evropských operních pódiích. O rok později již zpívá Belliniho Adalgisu (s Editou Gruberovou v roli Normy) v Baden-Badenu, Rossiniho Ceneren­tolu v pařížském Théâtre des Champs-Élysées. V roce 2006 získala Evropskou kulturní cenu na gala koncertě v Semper Opera v Drážďanech, v přímém přenosu německé televize. Ve stejném roce trimfovala jako Octavián ve Vídeňské státní opeře a jako Sesto v La clemenza di Tito v Divadle Na Vídeňce.

V roce 2007 se Elīna Garanča objevila ve třech gala koncertech s Annou Netrebko, Ramónem Vargasem, Ludovic Tézierem, třetí z nich byl přenášen televizí do více než dvou miliónů domácností. Bylo vydáno její první sólové album pro Deutsche Grammophon, Aria cantilena a získalo velmi pozitívní kritiky (Echo Award 2007); ihned poté se vydala na turné po Německu s Mnichovským symfonickým orchestrem pod taktovkou Heiko Mathias Förstera. V témže roce byla Elīna Garanča v rodném Lotyšsku vyznamenána Tříhvězdičkovým řádem.

V roce 2008 přišel její senzační debut v Metropolitní opeře v roli Rosina v Lazebníku sevilském. V Rize debutovala v roli Romea v koncertním provedení Belliniho Kapuletů a Monteků a později si tuto roli zopakovala ve Vídni po boku Anny Netrebko s Vídeňskými symfoniky a Fabiem Luisi (vydal Deutsche Grammophon v roce 2009). Loňský rok patřil zejména Octaviánovi v Rosenkavalierovi ve Vídeňské státní opeře, Romeovi v Belliniho Kapuletech a Montecích a Carmen v Covent Garden. Jako Angelina v Lazebníkovi se vrátila do Metropolitní opery, jako Charlotte v Massenetově Wertherovi excelovala ve Vídni i Baden-Badenu, po boku Rolanda Villazóna.

 

http://www.ceskatelevize.cz/program/20854215252.html

Fotky a videa

Facebook