Kytara napříč žánry - Jiří Jirmal, Pražské kytarové kvarteto

Kytara napříč žánry - Jiří Jirmal, Pražské kytarové kvarteto

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

24.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

24.01.201831.12.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jiří Jirmal (CZ)


Jiří Jirmal je mezinárodně uznávaným pedagogem, autorem nejpopulárnější kytarové školy (a řady dalších hudebně-odborných publikací) a úspěšným skladatelem. Díky úspěchům jeho žáků na nejprestižnějších světových kytarových soutěžích se v zahraničí hovoří o tzv. České kytarové škole. Již 25 let působí jako profesor na Pražské konzervatoři a průběžně vyučuje také na Vysoké hudební škole v Saarbrückenu. Roku 2005 se uskutečnil na Pražském hradě za účasti prezidenta republiky slavnostní koncert u příležitosti jeho 80. narozenin. Koncem roku 2008 vydal již své páté autorské CD s názvem Classical Guitar Jazz Performances. Letos oslaví polokulaté výročí - 65 let na koncertních pódiích.

 

Pražské kytarové kvarteto


Pražské kytarové kvarteto bylo založeno v roce 1984 na Pražské konzervatoři. Pravidelně koncertuje na prestižních hudebních festivalech po celém světě (např. Pražské jaro, Paříž, Tel Aviv, Miami atd.), odehrálo koncerty ve většině zemí Evropy, v USA, Izraeli a absolvovalo stovky koncertů v České republice. Odborná kritika oceňuje především perfektní souhru, osobitý hudební výraz kvarteta a výběr repertoáru. Jeho výrazné kvality inspirovaly řadu vynikajících českých i zahraničních skladatelů ke zkomponování děl přímo pro něj (např. J. W. Duarte, Š. Rak, J. Morel). Dalším zdrojem repertoáru jsou vlastní transkripce skladeb různých stylových období. Pražské kytarové kvarteto hraje ve složení Marek Velemínský,
Václav Kučera, Jan Tuláček a Patrick Vacík.

Facebook