X MAS Gala 2018 (Margita, Kněžíková, Brückler)

Vánoční gala koncert, na kterém zazní nejslavnější Vánoční melodie a koledy v interpretaci Štefana Margity, Kateřiny Kněžíkové, Jiřího Brücklera, Filharmonie Hradec Králové a Dětského sboru Jitro pod taktovkou Roberta Jindry.

Termíny a místa konání:

Obecní dům, Praha | Zobrazit na mapě

18.12.2018 19:30 Smetanova síň Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti Ticketmaster Česká republika, a.s., a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

VÁNOČNÍ GALA KONCERT, NA KTERÉM ZAZNÍ NEJSLAVNĚJŠÍ VÁNOČNÍ MELODIE A KOLEDY V INTERPRETACI ŠTEFANA MARGITY, KATEŘINY KNĚŽÍKOVÉ, JIŘÍHO BRÜCKLERA, FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ, DĚTSKÉHO SBORU JITRO POD TAKTOVKOU ROBERTA JINDRY.
Projekt X MAS Gala je pokračováním úspěšné série pražských předvánočních operních galakoncertů, které společnost BVA International realizovala v uplynulých deseti letech. K přípravě projektu X MAS GALA se vedle úspěšného CD Štefana Margity XMAS, za kterou obdržel zlatou desku, staly inspirací také tradiční vídeňské vánoční koncerty pod názvem „Christmas in Vienna“, které se svým věhlasem staly díky CD a TV záznamům již tradiční součástí vánoční atmosféry. Význam vídeňského projektu vystihl například José Cura, když řekl: „Každý si chce alespoň jednou v životě zazpívat na Christmas in Vienna.“
Tuto inspiraci a tradici se pokusíme uskutečnit také v předvánoční Praze, v jednom z nejkrásnějších pražských koncertních sálů. Pozvání k účinkování na koncertě letos přijal světoznámý tenorista Štefan Margita, který si k účinkování přizval další dva hosty: sopranistku Kateřinu Kněžíkovou a barytonistu Jiřího Brücklera. Štefan Margita o dramaturgii koncertu říká: „Když se zaposloucháte do nejkrásnějších vánočních písní a koled, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy plnými lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích. Moc bych si přál, aby posluchače okouzlilo nápadité aranžmá nejslavnějších vánočních písní všech dob.”

PROGRAM:
Louskáček předehra
Všechno spí ("Guten Abend, gute Nacht"), 49 č. 4
Panis angelicus, op. 12
Oh Holy Night
Joy to the World (Händel)
Hark! The herald Angels sing
El Nacimiento (Vidala catamarqueňa)
Little Drummer Boy
Jeden Bůh
When A Child Is Born
Louskáček Suite II. March
Jaká to nádhera
Štědrej večer nastal
Gesù Bambino
Adeste fideles pastores
Laudate Dominum, KV 339
Ave Maria, op. 52, č. 6, D 839
Mary's Boy Child
The Lord`s Prayer
White Christmas
Louskáček Suite,: II. Trepak - Russian Dance
Jingle Bells
Chtíc aby spal
Narodil se Kristus pán

ŠTEFAN MARGITA - TENOR
V průběhu své mnohaleté mezinárodní kariéry se Štefan Margita představil takřka na všech stěžejních evropských i zámořských operních scénách, jakými jsou např. Metropolitní opera v New Yorku, San Francisco, Chicago, Houston, São Paulo, Paříž, Berlín, Řím, Miláno, Madrid, Lisabon, Amsterdam, a hostoval na prestižních festivalech v Salcburku, Ludwigsburgu, Bregenzu a Edinburghu. Štefan Margita se též věnuje bohaté koncertní a nahrávací činnosti. Za album X-MAS, které dalo podnět tomuto vánočnímu turné, obdržel v roce 2017 Zlatou desku Supraphonu.
KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ - SOPRÁN
Kateřina Kněžíková pochází ze Severní Moravy. Absolvovala Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od roku 2006 je sólistkou Národního divadla v Praze, její operní repertoár zahrnuje především mozartovské a belcantové role. Hostuje i v dalších českých a slovenských divadle, publikum ji mohlo slyšet také např. v Theatre de Caen, Opéra Royal de Versailles, Theatre Royal de LaMonnaie v Bruselu a v Opéra de Dijon. Věnuje se rovněž koncertní činnosti, a to jak symfonickým dílům, tak i komorním a písňovým recitálům.
JIŘÍ BRÜCKLER - BARYTON
Rodák z Liberce studoval na Pražské konzervatoři a na Akademii múzických umění v Praze. Již od studií hostoval ve Státní opeře Praha a pravidelně účinkoval v letní stagioně Mozart Opery Praha. Je držitelem 1. ceny a celé řady dalších cen na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Dvakrát byl nominován na Cenu Thálie. Nyní je sólistou Státní opery a Národního divadla v Praze, hostuje v Národním divadle Brno, v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Divadle J. K. Tyla v Plzni či v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.
ROBERT JINDRA - DIRIGENT
Robert Jindra absolvoval Pražskou konzervatoř, později zde působil také jako pedagog. Od roku 2001 působí v Národním divadle v Praze, v sezoně 2013/14 byl hudebním ředitelem Opery ND, kde hudebně nastudoval nové inscenace Janáčkových Příhod lišky Bystroušky a Z mrtvého domu a další díla. Zároveň byl od února 2010 do listopadu 2014 hudebním ředitelem opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde nastudoval řadu operních premiér. Hostoval i na zahraničních scénách - v Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu/Duisburgu, v Norské opeře v Oslo nebo ve Státním divadle Košice.
FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ
Filharmonie Hradec Králové byla založena v roce 1978. Významné období uměleckého rozkvětu tělesa je spojeno se jménem prof. Františka Vajnara, který pracoval jako šéfdirigent s orchestrem nepřetržitě od roku 1991 až do roku 2001, kdy byl jmenován čestným šéfdirigentem tělesa. V letech 2001–2012 působil na postu šéfdirigenta tělesa Ondřej Kukal. Od sezony 2012–2013 je šéfdirigentem FHK Andreas Sebastian Weiser. Dosaženou interpretační kvalitu orchestru dokumentují CD nahrávky pro tuzemské i zahraniční společnosti nebo pro Český rozhlas. FHK účinkuje na významných festivalech. Filharmonie Hradec Králové se dlouhodobě věnuje prolínání hudebních žánrů a koncertům typu crossover.
DĚTSKÝ SBOR JITRO
Dětský sbor Jitro založil v roce 1973 Josef Vrátil. Od roku 1977 stojí v jeho čele umělecký vedoucí a sbormistr Jiří Skopal, který se svým sborem již v roce 1979 zvítězil na národní soutěži dětských sborů v Olomouci (Zlatá palma) a úspěch zopakoval o rok později (Zlatý vavřín). Od 80. let Jitro pravidelně uskutečňuje turné v mnoha evropských státech a je účastníkem mezinárodních soutěží, na kterých získalo celou řadu významných ocenění. Mezi největší úspěchy patří vítězství v Neerpeltu (Belgie, 1996), v Olomouci (2003), v Pardubicích (2009), v Leccu (Itálie 2010) a tři zlaté medaile v Xiamen (Čína, 2006). Jitro pravidelně spolupracuje s rozhlasem, televizí, vydává hudební nosiče. Repertoár zahrnuje díla vokální polyfonie, oratorní tituly, spirituál, úpravy lidových písní i soudobou tvorbu.

Facebook