Mariinsky Orchestra, Valery Gergiev

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

16.07.201831.12.2018

Great Organ Music

Kostel Nejsvětějšího Salvátora, Praha 1

16.07.201808.01.2019

VALERY GERGIEV vystoupí s orchestrem MARIINSKY v Praze 23. března 2018 od 19:30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu. Hvězdný dirigent bude řídit jeden z nejlepších světových orchestrů v rámci turné po nejvýznamnějších světových koncertních sálech, jako jsou Royal Albert Hall v Londýně, sál Berlínských filharmoniků či Carnegie Hall v New Yorku.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

VALERY GERGIEV & MARIINSKY ORCHESTRA

Česká republika brzy zažije výjimečnou kulturní událost nejvyšší světové úrovně. Do Prahy přijede přední světové hudební těleso, nejlepší ruský hudební soubor, kterým je Symfonický orchestr Mariinského divadla v Petrohradě. Orchestr Mariinsky bude dirigovat jeho ředitel, hvězdný Valery Gergiev. Koncert se koná v pátek 23. března ve Smetanově síni pražského Obecního domu.
Pražský koncert je součástí turné po nejvýznamnějších světových koncertních sálech. Orchestr Mariinského divadla s dirigentem Valerijem Gergievem v jeho rámci vystupují mj. v Royal Albert Hall v rámci BBC Proms v Londýně, v sále Belínských filharmoniků či v Carnegie Hall v New Yorku.

MARIINSKY ORCHESTRA - Orchestr Mariinského divadla
Orchestr Mariinského divadla patří k nejstarším v Rusku. Jeho historie navazuje na první petrohradský Královský operní orchestr založený před více než 200 lety.
Podle výsledků průzkumu předních hudebních kritiků a publicistů Ameriky, Asie a Evropy je Orchestr Mariinského divadla jedním z nejlepších orchestrů světa. Mariinsky orchestra pod vedením Valerije Gergieva na svých cestách už zavítal do více než třiceti zemí. V současnosti je prestižním hostem na všech velkých světových pódiích včetně Salcburského festivalu, Carnegie Hall a Metropolitní opery.

VALERY GERGIEV - dirigent
Valery Gergiev už jako student konzervatoře zvítězil ve vysoce prestižní dirigentské soutěži Herberta von Karajana. Získal angažmá v Mariinském divadle, kde se v pětatřiceti letech stal uměleckým šéfem opery a od roku 1996 tam působí jako umělecký a generální ředitel.
Jako jeden z nejvýznamnějších dirigentů světa spolupracuje Gergiev s nejlepšími hudebními tělesy. V roce 2003 se stal prvním ruským dirigentem po Čajkovském, který dirigoval slavnostní zahajovací večer Carnegie Hall. Je čestným členem a hostujícím dirigentem orchestru Filarmonica della Scala. Byl zvolen děkanem Fakulty umění na Petrohradské státní univerzitě a také čestným předsedou Edinburského mezinárodního festivalu. V letech 2007-2015 byl hlavním dirigentem Londýnského symfonického orchestru, od roku 2015 je Valery Gergiev šéfdirigentem Mnichovské filharmonie. Pravidelně spolupracuje s Metropolitní operou, Vídeňskou, Berlínskou, Rotterdamskou či Newyorskou filharmonií.

Program koncertu:
Claude Debussy: předehra k Faunovu odpoledni / Prélude à l'après-midi d'un faune
Igor Fjodorovič Stravinskij: Pták Ohnivák / L'Oiseau de feu
Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 6 h moll op. 74 „Patetická"

Facebook