Alexander Ramm a Moravská filharmonie: Čajkovskij, Borodin

Alexander Ramm a Moravská filharmonie: Čajkovskij, Borodin
E-Ticket
Co je E-Ticket?

ZRUŠENO

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

23.06.201831.12.2018

G. Caccini, J. S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

23.06.201812.08.2018

Klubová cena: Sleva 10% pro členy Tickepro klubu Jak získat klubovou cenu?

Velký koncert Moravské filharmonie se odehraje 7. dubna 2018 v pražském Obecním domě. V koncertě vedle Čajkovského 5. symfonii a Rokokových variací zazní předehra k opeře Kníže Igor od ruského skladatele Alexandra Porfirjeviče Borodina. Dirigent: Alim Shakh. Sólista: Alexander Ramm.

KONCERT BYL ZRUŠEN! VSTUPNÉ VÁM BUDE VRÁCENO V MÍSTĚ ZAKOUPENÍ. Děkujeme za pochopení.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Program koncertu:
A. Borodin: Kníže Igor (předehra)
P. I. Čajkovskij: Rokokové variace
--- přestávka ---
P. I. Čajkovskij: Symfonie č. 5 e-moll, Op. 64Účinkující:
Orchestr: Moravská filharmonie Olomouc
Dirigent: Alim Shakh (Rusko)
Sólista: Alexander Ramm (Rusko) violoncello


Moravská filharmonie Olomouc

patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Za více než padesát let svého působení si vytvořila mimořádně rozsáhlý repertoár. Orchestr věnuje pozornost velkým tvůrcům světové hudby 19. a 20. století a patří k autentickým interpretům klasiků české národní hudební kultury - A. Dvořáka, B. Smetany, L. Janáčka a B. Martinů. S velkým ohlasem vystupovala ve většině evropských států i v zámoří.

Alim Shakh

je následovníkem legendární dirigentské školy profesorů Fedora Kozlova a Ilji Musina. Maestro diriguje symfonické a komorní orchestry, akademické sbory, pořádá představení v hudebních divadlech, vede mezinárodní semináře. Je e hlavním dirigentem Komorního orchestru Novosibiřské filharmonie a uměleckým ředitelem Velkého symfonického orchestru Divadla opery a baletu Petrohradské státní konservatoře Nikolaje Rimského-Korsakova, spolupracuje s Symfonickým orchestrem Petrohradské filharmonie, California Opera Company (USA), Petrohradským státním symfonickým orchestrem, Moravskou filharmonii Olomouc, orchestrem Výmarské Staatskapelly (Německo), Budapest Symphony Orchestra MÁV, Komorním sborem Grand Rapids (USA).

Maestro hostuje v Německu, Francii, USA, kde získal cenu Outstanding Artist Award (Kalifornie, 2011) a v posledních létech aktivně působí jako dirigent v České republice.

Alexander Ramm

Rammovy interpretace se vyznačují obrovskou výraznou sílou. Hraje s hlubokým vhledem, neobává se reflexe, elegického přednesu a dlouhých pauz. Má fenomenální techniku, kterou předvedl v celé kráse během svého okouzlujícího vystoupení společně s legendou mezi současnými dirigenty, Valeriem Georgievem.

Alexander Ramm:Laureát Mezinárodní soutěže violoncellistů Paulo Cello Competition v Helsinkách a Mezinárodní soutěže P. I. Čajkovského v Moskvě, je sólistou Petrohradského Domu hudby a koncertních programů Moskevské státní filharmonie, včetně projektu „Hvězdy XXI století". Pravidelně vystupuje v Rusku, Švédsku, Rakousku, Finsku, Jihoafrické republice, Japonsua, Francii; jeho recitály se konají v Brucknerhausu (Linz, Rakousko), v Concertgebouw (Amsterdam), v Koncertním sále Mariinského divadla a Koncertní síní P. I. Čajkovského v Moskvě, v Pařížské filharmonii a v londýnské Cadogan Hall.

Spolupracuje s takovými dirigenty, jako jsou Michail Jurowski, Vladimir Jurowski, Vladimir Spivakov, Valery Georgiev, Alexander Sladkovsky a Vladimir Fedoseyev Během minulé sezóny Alexandr Ramm přednesl part pro violoncello v symfonickém koncertu Prokofjeva pod taktovkou Valerie Gergieva.

Angažmá na rok 2018 zahrnuje také koncert se Státním kvartetem A. P. Borodina v Pařížské filharmonii a pražskou premiéru v Obecním domě s Alimem Shakem - jedním z nejvýraznějších dirigentů české hudební scény.

Od roku 2011 Ramm hraje na nástroji, který vytvořil známý moderní mistr Gabrielle Jebran Yakoub.

 

Pořádá: ICM Concert Agency s.r.o. ve spolupráci s Petrohradským Domem hudby

Fotky a videa

Facebook