Carmina Burana

Carmina Burana se stala nejúspěšnějším dílem soudobého hudebního divadla, které uváděli téměř všichni z velkých dirigentů.

Termíny a místa konání:

Rudolfinum, Praha 1 | Zobrazit na mapě

10.4.2018 19:30 Dvořákova síň Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

CARMINA BURANA

Carl Orff : „Všechno, co jsem dosud napsal, můžete nyní hodit do stoupy. Od Carmina Burana začíná mé souborné dílo".

Carl Orff pocházel z mnichovské rodiny. Od dětství se učil hře na klavír a později i na varhany a violoncello. V 17 letech byl přijat na hudební akademii, která se mu však zdála příliš konzervativní. Orff byl čtyřikrát ženatý.
Je autorem několika oper, scénických kantát a her, zhudebnil také dvě z pohádek bratří Grimmů - Měsíc a Chytračka). Nejvýznamnějším Orffovým dílem, jež podnes patří také k jeho nejhranějším skladbám, je jedna z částí triptychu Trionfi - Carmina burana (další dvě části nesou názvy Catulli Carmina a Trionfo di Afrodite).
Skladba Carmina Burana měla premiéru roku 1937 ve Frankfurtu nad Mohanem. Okamžitě dosáhla obrovského úspěchu v Německu. Světový věhlas si získala až po druhé světové válce.

Forma skladby nejvíce odpovídá kantátě, cyklické skladbě pro sólové hlasy (soprán, tenor a baryton), sbor a orchestr. Dělí se do šesti tematických celků (písně milostné, pijácké, o jaru, štěstěně). Provedení si žádá nadstandardní obsazení v sekci bicích nástrojů.
Hudba Carmina Burany je pro svoji dramatičnost často používána jako hudba filmová - příkladem může být film Excalibur.
Carmina Burana se stala nejúspěšnějším dílem soudobého hudebního divadla, které uváděli téměř všichni z velkých dirigentů. Jak jsou dnes Carmina Burana oblíbena, tak byla v době svého vzniku zpochybňována. V roce 1937 napsal F. J. Ewens v Kölnische Volkszeitung: „Není jisté, zda se tato Carmina Burana kdy dočkají nějaké popularity".

Dirigent : Adrian Kokoš
Soprán : Luisa Albrechtová
Tenor : Jozef Brindzák
Baryton : Nikolay Někrasov

Orchestr : Symfonický orchester Slovenského rozhlasu Bratislava
Sbor : Český filharmonický sbor Brno, sbormistr prof. Petr Fiala

PROGRAM VEČERA

1.část (45 minut)

Ján Levoslav Bella - Slavnostní předehra - Orchestr

Richard Wagner - Lohengrin - Svatební pochod (3.dějství) - Sbor

Modest Petrovič Musorgskij - Písně a tance smrti - Nikolay Někrasov

Giuseppe Verdi - La Forza del Destino - La vergine degli angeli- Luisa Albrechtová / sbor

Giuseppe Verdi - Trubadúr - Sbor cikánů (2.dějství) - bor

PŘESTÁVKA (20 minut)

2.část (60 minut)

Carl Orff - CARMINA BURANA

Fotky a videa

Facebook