Rachmaninov Klavírní Koncert č.3, Dvořák Symfonie č. 9

Ve Dvořákově síni proslulého Rudolfina v podání amerického klavíristy Stanislava Khristenka a Plzeňské filharmonie zazní dvě velká mistrovská díla: Klavírní koncert č.3 od Sergeje Rachmaninova a Dvořákova Symfonie č. 9 "Z Nového světa".

Termíny a místa konání:

Rudolfinum, Praha 1 | Zobrazit na mapě

7.2.2018 19:30 Dvořákova síň Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Účinkující:
Plzeňská filharmonie
Sólista: Stanislav Khristenko (USA) - klavír
dirigenti: Kirk Smith (USA), Sergej Bezrodný (Rusko)

Program:
Sergej Rachmaninov - Koncert pro klavír a orchestr č. 3 d moll, op. 30
Antonín Dvořák - Symfonie č. 9 e moll, op. 95 („Novosvětská" )
(koncert s přestávkou)

Stanislav Khristenko získal nejvyšší ocenění na více než 30 prestižních mezinárodních klavírních soutěžích včetně mezinárodní soutěže klavíristů v Clevelandu a Maria Canals Piano Competition v Barceloně, je laureátem Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu. Jako Steinway Artist vystoupil s více než 40 orchestry na čtyřech kontinentech. Stanislav Khristenko předvede pražskému publiku 3 klavírní koncert od Sergeje Rachmaninova, za dirigentským pultem bude stát ruský dirigent Sergey Bezrodný.

Sergey Bezrodný za více než 40 letou hudební kariéru vystoupil přibližně na 2 000 koncertech po celém světě, jako čembalista v Moskevském komorním orchestru a Státním komorním orchestru "Moscow Virtuosi" pod vedením Vladimira Spivakova. Maestro se nyní aktivně věnuje dirigování a koncertní činnosti v Rusku, Španělsku a dalších evropských státech.

Druhou částí koncertu vás provede Plzeňská filharmonie pod vedením amerického dirigenta Kirka Smitha.
V Dvořákově 9. symfonii, jež v Rudolfinu zazní, se bok po boku se svými obecně známými hudebními přednostmi tyčí taktéž jedna záhada: inspiroval se Dvořák v 9. symfonii afroamerickým spirituálem? Na tuto otázku, si může odpovědět každý milovník hudby samostatně - poslechnuvší si 9. symfonii.

Kirk Smith měl dirigentskou premiéru ve svých 21 letech v roce 1979, od té doby se intenzivně zabývá dirigováním. Vystupuje převážně v USA: v Los Angeles, San Francisco, Atlantě, Bostonu, Houstonu, Baltimoru, New Yorku, Mexiku a dalších městech a zemích tohoto kontinentu. Pracoval s významnými sólisty a velmi respektovanými americkými skladateli, jako jsou Alvin Singleton, Libby Larson, Hale Smith, Olly Wilson, a Linda Coleman, a dirigoval jak regionální, státní, tak i světové premiéry jejich děl. Mezi nejnovější dirigentskou aktivitu patří jeho koncerty s Des Moines Symphony, Dayton Philharmonic, Amarillo Symphony Chamber Orchestra, Orquestra de Sinfonia Oaxaca (Mexiko), Saskatoon Symphony, Atlanta Symphony, Houston Symphony, a Oregon Shakespeare Festival.

Facebook