Dvořákova Praha: Karvay, Fukačová, Brožková, Dent, Boganyi ...

Dvořákova Praha: Karvay, Fukačová, Brožková, Dent, Boganyi ...

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Famous Organ Toccatas

Kostel sv. Jiljí, Praha 1

28.01.201824.02.2018

Druhý koncert komorní řady festivalu představí průřez komorní hudbou od skladeb klasických přes díla moderních směrů 20. století až po kompozice novodobé. Lehkost Mozartovy hudby, mahlerovské inspirace skladeb Pendereckého i anglický tonální styl Yorka Bowena kontrastují s hudebními myšlenkami Dvořákovými, vykreslenými v jedinečné serenádě pro dechy, violoncello a kontrabas.

MARTINA BAČOVÁ housle

DALIBOR KARVAY housle

DAISHIN KASHIMOTO housle

AMIHAI GROSZ viola

KAREL UNTERMÜLLER viola

HANA BABORÁKOVÁ violoncello

MICHAELA FUKAČOVÁ violoncello

JANA BROŽKOVÁ hoboj

CLARA DENT hoboj

SHIRLEY BRILL klarinet

RADEK BABORÁK lesní roh

KATEŘINA JAVŮRKOVÁ lesní roh

MIKULÁŠ KOSKA lesní roh

JAN VOBOŘIL lesní roh

BENCE BOGÁNYI fagot

TOMÁŠ FRANTIŠ fagot

ONDŘEJ ROSKOVEC fagot

DENIS KOZHUKHIN klavír

ŠTĚPÁN KRATOCHVÍL kontrabas

Wolfgang Amadeus Mozart

Kvintet Es dur pro klavír, hoboj, klarinet, fagot a lesní roh, K. 452

Krzysztof Penderecki

Sextet pro klavír, housle, violu, violoncello, klarinet a lesní roh

York Bowen

Kvintet pro lesní roh a smyčcové kvarteto

Antonín Dvořák

Serenáda d moll pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas, op. 44, B. 77

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Druhý koncert komorní řady festivalu představí průřez komorní hudbou od skladeb klasických přes díla moderních směrů 20. století až po kompozice novodobé. Lehkost Mozartovy hudby, mahlerovské inspirace skladeb Pendereckého i anglický tonální styl Yorka Bowena kontrastují s hudebními myšlenkami Dvořákovými, vykreslenými v jedinečné serenádě pro dechy, violoncello a kontrabas.

Slovenský houslista Dalibor Karvay bývá často označován za zázračné dítě: na housle začal hrát ve třech a půl letech, o čtyři roky později se již představil publiku na veřejném koncertu a v době studií na základní umělecké škole již pořídil několik nahrávek pro Slovenský rozhlas. Jako osmiletý získal Zlatou cenu na mezinárodní Kocianově houslové soutěži, v jedenácti letech vydal své první CD. Vystudoval Žilinskou a později Vídeňskou konzervatoř, kde také roku 2002 získal první cenu v houslové soutěži. Zúčastnil se prestižních kulturních akcí, jako např. koncertu ve Vatikánu na počest papeže Jana Pavla II., benefičního koncertu pro Spojené národy či Týdnu slovenské kultury ve Španělsku. Pravidelně koncertuje v Evropě, Severní i Jižní Americe a asijských zemích. Intenzivně se věnuje také komorní hře, nejčastěji spolupracuje se sólisty Radkem Baborákem, Julianem Rachlinem, Borisem Kuschnirem a dalšími.

Michaela Fukačová, jedna z nejvýznamnějších českých violoncellistek současnosti, debutovala v řadě metropolí jako Londýn, Paříž, Kodaň, Berlín, New York, Tokio. Rychlý start brněnské rodačky umožnily rychle za sebou jdoucí úspěchy v prestižních soutěžích. Je laureátkou Pražského jara, soutěží Čajkovského v Moskvě a v holandském Scheveningenu a řady dalších cen a uznání. Absolventka brněnské Konzervatoře, pražské AMU, sólistické třídy Královské konzervatoře v Kodani rozvíjela dále svůj talent u legendárních violoncellistů. Za nejpřínosnější považuje svá soukromá studia u M. Rostropoviče. Jako sólistka spolupracuje s mnoha předními orchestry českými, slovenskými a skandinávskými, ale i s dalšími vynikajícími tělesy jako Berliner Symphoniker, The NHK Orchestra Tokyo, BBC Symphony Orchestra a renomovanými dirigenty. Česká filharmonie ji pozvala jako sólistku na japonské turné, pořádané při příležitosti 100. výročí trvání souboru. Její nahrávka violoncellového koncertu skladatele Petera Liebersona „Six realms“ získala v USA roce 2006 cenu „Gramophone award“ a o rok později se rovněž v USA dostala do nominace pěti nejúspěšnějších nahrávek „Nejlepší klasické album roku“. Michaela hraje na italský nástroj Carla Tononiho z roku 1726.

Hobojistka Jana Brožková patří mezi přední české interprety vážné hudby. Předcházely tomu přesvědčivé výkony již během studií na pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU. Upozornila na sebe v roce 1983 vítězstvím na mezinárodní soutěži Concertino Praga a v roce 1989 získala absolutní vítězství a zvláštní cenu na Europäischer Musikpreis Zürich. Na soutěži Pražské jaro v roce 1991 získala 3. cenu a soutěžní dráhu uzavírá 1. cena na IDRS Gillet Competition 1997 v Evanstonu, Illinois, USA. Patnáct let působila jako sólohobojistka Symfonického orchestru českého rozhlasu a od roku 2002 je první hobojistkou České filharmonie. Na českých koncertních pódiích vystupuje pravidelně jako sólistka nebo členka komorních souborů. S dechovým kvintetem Afflatus Quintet vyhrála prestižní 1. cenu v soutěži ARD München 1997. Od roku 1999 působí též jako pedagog na hudební fakultě AMU v Praze. Je pravidelným hostem v porotách domácích a mezinárodních interpretačních soutěží.

Německá hobojistka Clara Dent pochází z Berlína. Vystudovala Mozarteum v Salcburku a Hudební akademii v Mnichově, kde získala mistrovský diplom. Je laureátkou mnoha mezinárodních interpretačních klání, mj. soutěže ARD v Mnichově. Jako sólistka spolupracuje s řadou významných evropských orchestrů, k nimž patří Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu, Bach Collegium München, Camerata Academica Salzburg, Stuttgarter Kammerorchester, Rozhlasový symfonický orchestr Berlín, Polská komorní filharmonie a mnoho dalších. Pravidelně vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech v mnoha zemí Evropy včetně Berliner Festwochen, Bach-Festwochen v Thunu a Komorního hudebního festivalu v Mariboru. Od roku 1999 je sólohobojistkou Rozhlasového symfonického orchestru Berlín. Podílela se na nahrávce vydavatelství Tacet s instrumentálními koncerty Johanna Sebastiana Bacha.

Bence Bogányi vystudoval hru na fagot v rodném Maďarsku a ve studiích dále pokračoval na Sibeliově akademii v Helsinkách a Vysoké hudební škole v Berlíně. Je držitelem řady ocenění, mj. první ceny na Mezinárodní hudební soutěži Bernharda Crusella ve Finsku. Roku 2005 uvedl ve světové premiéře Koncert pro fagot, který mu dedikoval významný finský skladatel Kalevi Aho. Během své umělecké dráhy vystřídal post sólofagotisty u několika evropských orchestrů (Státní opera v Helsinkách, Helsinský filharmonický orchestr, Rozhlasový symfonický orchestr Berlín), od roku 2007 je sólofagotistou Mnichovské filharmonie. Jako sólista i jako komorní hráč již vystoupil v mnoha zemích Evropy a v Japonsku. Se souborem Chantilly Quintet se zúčastnil koncertů, workshopů a mistrovských kurzů mimo jiné v Řecku, České republice a Africe. Od roku 2009 učí hru na fagot v rámci profesury na Vysoké škole hudby v Norimberku.

Štěpán Kratochvíl patří mezi nejúspěšnější české hráče na kontrabas. Narodil se v Praze, kde také v letech 1989–1995 vystudoval na konzervatoři hru na kontrabas pod vedením vynikajícího pedagoga a hudebního skladatele Václava Fuky. Po absolutoriu pokračoval až do roku 1997 v dalším vzdělání na Vysoké umělecké škole v Berlíně u sólokontrabasisty Berlínských filharmoniků Rainera Zepperitze. V následujících dvou letech působil jako stipendista u Gustav Mahler Jugendorchester a v letech 2000–2002 byl stipendistou Nadace Herberta von Karajana při orchestru Berlínských filharmoniků pod vedením sólokontrabasisty tohoto tělesa Eska Laineho. Od roku 2003 je členem kontrabasové sekce Mnichovských filharmoniků a od roku 2006 Festivalového orchestru v Lucernu.

a další sólisté:
MARTINA BAČOVÁ housle
DAISHIN KASHIMOTO housle
AMIHAI GROSZ viola
KAREL UNTERMÜLLER viola
HANA BABORÁKOVÁ violoncello
SHIRLEY BRILL klarinett
RADEK BABORÁK lesní roh
KATEŘINA JAVŮRKOVÁ lesní roh
MIKULÁŠ KOSKA lesní roh
JAN VOBOŘIL lesní roh
TOMÁŠ FRANTIŠ fagot
ONDŘEJ ROSKOVEC fagot
DENIS KOZHUKHIN klavír

Facebook