Dvořákova Praha: Svoboda, Javůrková, Nekoranec, Šroubková

Dvořákova Praha: Svoboda, Javůrková, Nekoranec, Šroubková

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bolero, Carmina Burana

Španělská synagoga, Praha 1

23.01.201829.04.2018

The Best of Classics

Obecní dům, Praha

23.01.201826.02.2018

Debutový den letos představí čtyři neobyčejně úspěšné české hudebníky nejmladší generace, laureáty významných světových soutěží, kteří vystoupí s pestrým repertoárem sahajícím od hudby baroka až po 20. století. Téměř neznámé varhanní skladby Antonína Dvořáka posluchačům připomenou mistrovo absolventské vystoupení na varhanické škole v Praze v roce 1859.

PAVEL SVOBODA varhany

OLGA ŠROUBKOVÁ housle

KATEŘINA JAVŮRKOVÁ lesní roh

PETR NEKORANEC tenor

Johann Sebastian Bach

Preludium a fuga a moll, BWV 543 

Antonín Dvořák

Preludium D dur z B. 302

Antonín Dvořák

Fuga g moll z B. 302

Olivier Messiaen

Appel Interstellaire 

Ernst Krenek

Opus 239 (pro lesní roh a varhany)

Eugene Ysaye

Sonáta pro sólové housle G dur, op. 27, č. 5

Jiří Najvar

Ave Maria

Johann Sebastian Bach

Magnificat: Deposuit Potentes

Antonín Dvořák

Biblické písně: Slyš, ó Bože, slyš modlitbu mou
        

Antonín Dvořák

Biblické písně: Bože, Bože, píseň novou

Jiří Najvar

Ubi caritas

další program v jednání

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Debutový den letos představí čtyři neobyčejně úspěšné české hudebníky nejmladší generace, laureáty významných světových soutěží, kteří vystoupí s pestrým repertoárem sahajícím od hudby baroka až po 20. století. Téměř neznámé varhanní skladby Antonína Dvořáka posluchačům připomenou mistrovo absolventské vystoupení na varhanické škole v Praze v roce 1859.

Renomovaný varhaník Pavel Svoboda vystudoval Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze u proslulého varhaníka a pedagoga Jaroslava Tůmy. Vzdělání si dále prohloubil na řadě interpretačních kurzů a na roční stáži u významného nizozemského varhaníka Leo van Doeselaara. Je laureátem soutěží Pražské jaro a Bach-Wettbewerb v Lipsku, byl mj. vyznamenán Cenou interpretace Nadace Český hudební fond a první cenou a titulem Laureáta na Mezinárodní interpretační soutěži Brno. Spolupracuje se souborem Barocco sempre giovane, jako sólista vystupuje s orchestry a účinkuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí, mj. v Německu, Francii, Polsku a Číně. Věnuje se také hudebně-organizační činnosti, mj. jako dramaturg a umělecký ředitel Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka v Dobrušce nebo jako předseda spolku Provarhany, který se zaměřuje na ochranu historických varhan.

Olga Šroubková se začala věnovat hře na housle již ve svých čtyřech letech, a to pod vedením své matky. Od osmi let studovala na Hudební škole hlavního města Prahy a na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením, následně absolvovala Pražskou konzervatoř. Na Soutěžní přehrávce konzervatoří a hudebních tříd gymnázií 2011 získala první cenu a titul absolutního vítěze a v roce 2013 se stala laureátkou mezinárodní soutěže BRAVO! v Belgii. Získala také první cenu a čtyři zvláštní ocenění na prestižní mezinárodní soutěži Rodolfo Lipizer Prize. V letech 2008–2012 opakovaně vystoupila v pražském Rudolfinu po boku Josefa Suka v rámci cyklu Josef Suk uvádí mladé talenty. Od října 2014 studuje na Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover, při několika příležitostech působila jako hostující koncertní mistr České filharmonie.

Úspěšná česká hornistka Kateřina Javůrková vystudovala Pražskou konzervatoř pod vedením legendárního Bedřicha Tylšara a ve vzdělání pokračovala na Akademii múzických umění v Praze u Zdeňka Divokého a Radka Baboráka. Na Pařížské konzervatoři absolvovala stáž pod vedením prof. Andrého Cazaleta. V roce 2009 vstoupila do orchestru PKF - Prague Philharmonia a od roku 2013 je rovněž členkou České filharmonie. Sólově vystupuje s významnými českými a zahraničními orchestry, např. s Orchestre de Paris, a věnuje se také komorní hudbě – mj. je zakládající členkou souboru Belfiato Quintet. Kateřina Javůrková je laureátkou mnoha prestižních mezinárodních soutěží: roku 2009 se umístila na prvním místě v mezinárodní soutěži Federico II di Svevia v Itálii a o čtyři roky později získala první cenu a titul Laureáta mezinárodní interpretační soutěže Pražské jaro.

Tenorista Petr Nekoranec je jedním z mezinárodně nejúspěšnějších českých pěveckých talentů současnosti. Rodák z Nových Dvorů u Polné vystudoval obor klasický zpěv na Konzervatoři Pardubice a svoje vzdělání si dále prohlubuje u renomovaného italského tenoristy a pedagoga Antonia Carangela. Na mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech získal několik cen, stal se laureátem Soutěže Pražského jara a obsadil druhé místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží, Concours International de Chant ve francouzském Toulouse. Roku 2014 se jako teprve dvaadvacetiletý stal členem proslulé Bavorské státní opery v Mnichově, kde vytvořil řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory. Hostoval v Teatro nuovo di Torino v Italii, v roce 2015 vystoupil v rámci festivalu Pražské jaro. Jeho koncertní repertoár zahrnuje mj. Mozartovo RequiemKorunovační mši.

Facebook