Dvořákova Praha: Baborák, Kashimoto, Grosz, Brill, Bogányi

Dvořákova Praha: Baborák, Kashimoto, Grosz, Brill, Bogányi

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Zahajovací koncert komorní řady festivalu přináší posluchačům mimořádně lákavý program. Hudbu tří géniů barokní, klasicistní a romantické epochy Bacha, Beethovena a Brahmse přednese ansámbl špičkových sólistů. Mezi nimi i vynikající instrumentalisté a přátelé Denis Kozhukhin a Daishin Kashimoto v čele s kurátorem koncertní řady, hornistou a dirigentem Radkem Baborákem.

RADEK BABORÁK lesní roh

MARTINA BAČOVÁ housle

DAISHIN KASHIMOTO housle

AMIHAI GROSZ viola

KAREL UNTERMÜLLER viola

HANA BABORÁKOVÁ violoncello

MICHAELA FUKAČOVÁ violoncello

JAN BRABEC klarinet

SHIRLEY BRILL klarinet

BENCE BOGÁNYI fagot

DENIS KOZHUKHIN klavír

ŠTĚPÁN KRATOCHVÍL kontrabas

Ludwig van Beethoven

Septet Es dur, op. 20

Johann Sebastian Bach

Ricercar z Musikalische Opfer, upravil Radek Baborák pro dvoje housle, violu, violoncello, kontrabas, lesní roh a basklarinet

Johannes Brahms

Trio pro lesní roh, housle a klavír, op. 40

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zahajovací koncert komorní řady festivalu přináší posluchačům mimořádně lákavý program. Hudbu tří géniů barokní, klasicistní a romantické epochy Bacha, Beethovena a Brahmse přednese ansámbl špičkových sólistů. Mezi nimi i vynikající instrumentalisté a přátelé Denis Kozhukhin a Daishin Kashimoto v čele s kurátorem koncertní řady, hornistou a dirigentem Radkem Baborákem.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejúspěšnější české interprety své generace. Hru na lesní roh vystudoval u legendárního hornisty a pedagoga Bedřicha Tylšara a již v době svých studií se stal vítězem řady mezinárodních soutěží. V letech 2003–2010 zastával prestižní post sólohornisty Berlínské filharmonie, vystupuje na významných hudebních festivalech (Salcburk, Petrohrad, Utrecht), spolupracuje s předními světovými orchestry (Mnichovská filharmonie, Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu, Bamberští symfonikové, Moskevská filharmonie) a špičkovými dirigenty (Daniel Barenboim, Seiji Ozawa, Simon Rattle, Neeme Järvi, James Levine, Vladimir Ashkenazy). Založil a umělecky vede soubor Baborak Ensemble, je členem Afflatus Quintet, spolupracuje s Berlínskými barokními sólisty. Je zakladatelem a dirigentem orchestru Česká sinfonietta, složeného z hudebníků mladé generace.

Japonský houslista Daishin Kashimoto se věnuje hře na housle od útlého dětství. Po studiích v Tokiu pokračoval již od svých sedmi let ve vzdělání na prestižní Juilliard School v New Yorku a Vysoké hudební škole v Lübecku. Roku 1993 získal první místo v Menuhinově mezinárodní soutěži, o rok později se stal laureátem Houslové soutěže v Kolíně nad Rýnem a roku 1996 zvítězil v Houslové soutěži Fritze Kreislera ve Vídni. Jako sólista pravidelně vystupuje s předními světovými orchestry, jako jsou např. Boston Symphony, Orchestre Nationale de France, Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu, Staatskapelle Dresden a Petrohradská filharmonie. Od roku 2009 je členem Berlínské filharmonie, kde v současné době zastává post koncertního mistra. S oblibou se věnuje také komorní hudbě, mj. je členem souboru Filharmonický oktet Berlín.

Izraelský violista Amihai Grosz se od svých pěti let věnoval hře na housle. Jako důvod, proč ve svých jedenácti letech přešel k viole, sám uvádí, že barva zvuku tohoto nástroje má velmi blízko lidskému hlasu. Po studiích v rodném Jeruzalémě pokračoval ve vzdělání ve Frankfurtu na Mohanem a v Berlíně. Díky mezinárodnímu stipendiu mohl už ve velmi mladém věku spolupracovat s legendárním Isaacem Sternem a neméně proslulým Guarneri Quartetem. Roku 1995 spoluzaložil Jerusalem String Quartet, jeden z nejpozoruhodnějších mladých kvartetních ansámblů současnosti. Spolupracuje s mnoha špičkovými instrumentalisty, např. s Yefimem Bronfmanem, Emmanuelem Pahudem, Mitsuko Uchidou či Janine Jansen, a vystupuje na prestižních pódiích, mj. v Tonhalle Zürich, Wigmore Hall v Londýně a amsterdamském Concertgebouw. Od sezóny 2010/2011 je prvním violistou Berlínských filharmoniků.

Shirley Brill vystudovala hru na klarinet v Izraeli, Německu a Spojených státech. Na počátku své umělecké dráhy působila jako sólistka Izraelského filharmonického orchestru pod vedením Zubina Mehty, později začala spolupracovat s dalšími orchestry, mj. s Hamburskými symfoniky, Symfonickým orchestrem Polského rozhlasu a Mnichovskými symfoniky. Spolupracuje s dirigentskými osobnostmi, jakými jsou Daniel Barenboim a Jeffrey Tate, a sólisty Sabine Meyer, Emmanuel Pahud a Janine Jansen. Získala řadu významných ocenění na mezinárodních soutěžích ve Švýcarsku, Německu a Velké Británii. Od roku 1999 působí v duu s pianistou Jonathanem Anerem, s nímž pořídila řadu ceněných nahrávek a vystoupila na mnoha prestižních koncertních pódiích, mj. v newyorské Carnegie Hall a v Tonhalle Zürich.

Bence Bogányivystudoval hru na fagot v rodném Maďarsku a ve studiích dále pokračoval na Sibeliově akademii v Helsinkách a Vysoké hudební škole v Berlíně. Je držitelem řady ocenění, mj. první ceny na Mezinárodní hudební soutěži Bernharda Crusella ve Finsku. Roku 2005 uvedl ve světové premiéře Koncert pro fagot, který mu dedikoval významný finský skladatel Kalevi Aho. Během své umělecké dráhy vystřídal post sólofagotisty u několika evropských orchestrů (Státní opera v Helsinkách, Helsinský filharmonický orchestr, Rozhlasový symfonický orchestr Berlín), od roku 2007 je sólofagotistou Mnichovské filharmonie. Jako sólista i jako komorní hráč již vystoupil v mnoha zemích Evropy a v Japonsku. Se souborem Chantilly Quintet se zúčastnil koncertů, workshopů a mistrovských kurzů mimo jiné v Řecku, České republice a Africe. Od roku 2009 učí hru na fagot v rámci profesury na Vysoké škole hudby v Norimberku.

Ruský klavírista Denis Kozhukhin je považován za jednoho z nejslibnějších talentů mladé generace. Velkou pozornost publika a odborné kritiky si získal roku 2010, kdy jako třiadvacetiletý zvítězil v prestižní Soutěži královny Alžběty v Bruselu. Jeho hra bývá označována jako kombinace mimořádného technického mistrovství, pronikavé hudební inteligence a výrazové zralosti. Je hostem významných hudebních festivalů (Verbier Festival, Progetto Martha Argerich) a jako sólista již vystoupil na řadě slavných koncertních pódií (Herkulův sál v Mnichově, Concertgebouw Amsterdam, Théâtre du Châtelet v Paříži, londýnská Wigmore Hall). V minulé sezóně vystoupil s orchestry Chicago Symphony Orchestra, Philadelphia Orchestra, Mahler Chamber Orchestra, Frankfurt Radio Symphony Orchestra a řadou dalších. V roce 2015 podepsal exkluzivní nahrávací smlouvu s vydavatelstvím Pentatone.

a další sólisté:

MARTINA BAČOVÁ housle

KAREL UNTERMÜLLER viola

HANA BABORÁKOVÁ violoncello

MICHAELA FUKAČOVÁ violoncello

JAN BRABEC klarinet

ŠTĚPÁN KRATOCHVÍL kontrabas

Facebook