Dvořákova Praha: Gustav Mahler Jugendorchester

Dvořákova Praha: Gustav Mahler Jugendorchester

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.11.201731.12.2017

Ty nejlepší mladé hudebníky z mnoha zemí západní i východní Evropy spojuje již od roku 1986 orchestr nesoucí jméno českého rodáka, Gustav Mahler Jugendorchester, založený věhlasným dirigentem Claudiem Abbadem.

GUSTAV MAHLER JUGENDORCHESTER

INGO METZMACHER dirigent

JEAN-YVES THIBAUDET klavír

Antonín Dvořák

V přírodě, op. 91, B. 168

George Gershwin

Koncert pro klavír a orchestr F dur

Béla Bartók

Podivuhodný mandarín, baletní suita, op. 19, Sz. 73

Maurice Ravel

Daphnis a Chloé, baletní suita č. 2

 

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Ty nejlepší mladé hudebníky z mnoha zemí západní i východní Evropy spojuje již od roku 1986 orchestr nesoucí jméno českého rodáka, Gustav Mahler Jugendorchester, založený věhlasným dirigentem Claudiem Abbadem. Pod současným vedením vynikajícího německého dirigenta Ingo Metzmachera se předvede převážně v dílech skladatelů počátku 20. století. Pomyslnou třešničkou na dortu bude vystoupení specialisty na hudbu tohoto období, špičkového francouzského klavíristy Jeana-Yvese Thibaudeta.

Gustav Mahler Jugendorchester vznikl roku 1986 z iniciativy proslulého italského dirigenta Claudia Abbada, který také stál řadu let v jeho čele jako umělecký ředitel. Abbadovým záměrem bylo spojit mladé hudebníky z Rakouska, Maďarska a tehdejšího Československa, a prolomit tak alespoň v této úrovni tehdejší politické hranice tzv. východního bloku. Od roku 1992 se pak orchestr otevřel mladým hudebníkům do 26 let ze všech zemí Evropy. Odborná porota vybírá při každoročním konkurzu nové členy z 2 500 kandidátů. Dnes je orchestr považován za jedno z předních světových hudebních těles, roku 2007 získal prestižní ocenění Evropské kulturní nadace. Repertoár orchestru sahá od hudby klasicismu po 20. století s důrazem na autory období romantismu a pozdního romantismu. Spolupracuje s mnoha špičkovými dirigenty, mj. s Herbertem Blomstedtem, Pierrem Boulezem, Christophem Eschenbachem či Marissem Jansonsem a vystupuje na nejvýznamnějších koncertních pódiích a hudebních festivalech (Vienna Musikverein, Concertgebouw Amsterdam, Suntory Hall Tokyo, Salzburg Festival).

Renomovaný německý dirigent Ingo Metzmacher vystudoval klavír, teorii hudby a dirigování v Hannoveru, Salcburku a Kolíně nad Rýnem. Mezinárodní kariéru zahájil roku 1988 dirigováním nové inscenace opery Der ferne Klang Franze Schrekera v Théâtre de la Monnaie v Bruselu. Příznačně tím předznamenal své dlouhodobé směřování – patří k předním propagátorům symfonické a operní hudby 20. století. Od roku 1997 zastával post generálního hudebního ředitele Hamburské státní opery, kde během osmi let svého působení realizoval hudební nastudování řady vysoce ceněných operních inscenací. Později působil jako šéfdirigent Nizozemské opery v Amsterdamu a umělecký ředitel a šéfdirigent Německého symfonického orchestru Berlín. Pravidelně vystupuje se špičkovými světovými orchestry, jakými jsou např. Vídeňští filharmonikové, Ruský národní orchestr, Orchestre de Paris nebo Orchestra dell´Accademia Nazionale di Santa Cecilia. V Praze již v minulosti několikrát vystoupil, a to s Bamberskými symfoniky, s Gustav Mahler Jugendorchester a s Českou filharmonií.

Jean-Yves Thibaudet patří k nejžádanějším klavíristům současnosti. Rodák z Lyonu se začal učit hře na klavír ve svých pěti letech a o dva roky později již absolvoval své první veřejné vystoupení. Vystudoval pařížskou konzervatoř, kde byl žákem Lucette Descavesové, někdejší přítelkyně a spolupracovnice Maurice Ravela. Během své více než třicetileté kariéry vystoupil na nejprestižnějších koncertních pódiích světa a nahrál přes padesát alb. Jeho hra je oceňována pro vzácnou kombinaci vynikající techniky a oduševnělého projevu. Jeho největší doménou je hudba přelomu 19. a 20. století, především francouzská. Kromě vlastní koncertní a nahrávací činnosti se intenzivně věnuje také výchově nových talentů. Během své umělecké dráhy získal řadu prestižních cen včetně Diapason d'Or, Choc du Monde de la Musique, Gramophone Award, Echo a Edison Prize. Od roku 2001 je rytířem francouzského Řádu umění a literatury, roku 2012 jej francouzský ministr kultury dokonce povýšil na důstojníka tohoto řádu. Na Dvořákově Praze již klavírista vystoupil roku 2012, a to s debussyovským programem.

Facebook