Bedřich Smetana "Má Vlast" / Smetanovo Jaro

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.11.201731.12.2017

Je to vždy pozoruhodné a symbolické, když ve Smetanově síni slyšíme hudbu nejvýznamějšího českého skladatele Bedřicha Smetany. Tentokrát zde jeho slavné dílo „Má Vlast“ zazní v podání Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně.

Předprodej na tento koncert byl již v síti Ticketpro ukončen. Děkujeme za pochopení.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SMETANOVO JARO 2017 v pražském Obecním Domě.

Cyklus šesti symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast je jedním z vrcholných vlasteneckých manifestů, spjatých ideou vlasti, národa a slávy. Programová skladba vyrůstá z českých mýtů a oslavuje českou minulost, krajinu i lid - a předpovídá slavnou budoucnosti českého národa.

Smetana začal komponovat první skladbu cyklu - Vyšehrad - koncem září 1874, kdy ještě nebyl zbaven sluchu úplně, avšak během října ztratil i jeho poslední zbytky. Skladbu dokončil 1. listopadu již jako úplně neslyšící, aniž by se ztráta sluchu, pro Smetanu skličující událost, nějak podepsala na jeho práci. Do konce roku 1874 ještě zkomponoval Vltavu, další dvě básně napsal následující rok.

Díky příslovečnému elánu, muzikantské poctivosti a nasazení Západočeského symfonického orchestru z Mariánských Lázní budou posluchači v pražském Obecním Domě 12/04/2017 poslouchat jednu z výjimečných a inspirovaných interpretací tohoto symbolu české hudby.

Cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast je nejen atraktivním exportním artiklem české hudby, ale také prubířským kamenem uměleckých schopností známých hostujících dirigentů.

Západočeský symfonický orchestr historicky poučeně interpretuje skladby různých stylových období a zejména epochu a kontext, v němž Má Vlast vznikla. Velké obsazení orchestru dává zaznít jemným plochám v nebývale transparentním zvuku. Hudba Bedřicha Smetany okouzluje svou melodičností, lyričností a svěžestí.

Facebook