Valery GERGIEV & NYO-USA

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

17.01.201831.12.2018

The Best of Classics

Obecní dům, Praha

17.01.201826.02.2018

Cena: vstupné od 395 Kč, nově v prodeji vstupenky k stání

Dirigent VALERY GERGIEV řídí orchestr Carnegie Hall - NYO-USA. Orchestr vystoupí v ČR poprvé. Pod vedením jednoho z nejlepších a nejuznávanějších světových dirigentů současnosti se v Praze představí 25. července 2016 ve Smetanově síni Obecního domu. Tímto pražským koncertem orchestr s více než stem hudebníků zakončí své letošní evropské turné.

Orchestr newyorské Carnegie Hall:

National Youth Orchestra of the United States of America

VALERY GERGIEV, dirigent

Program:

DEBUSSY Prélude à l'après-midi d'un faune

MENDELSSOHN Symphonie č. 4, “Italská”

PROKOFIEV Symphonie č. 4

Pořádá Panart

 

Rezervace nejsou povoleny. Děkujeme za pochopení.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

NYO-USA & Valery Gergiev

NYO-USA & VALERY GERGIEV

25. července, pondělí

20.00, Smetanova síň, Obecní dům, Praha

 

Orchestr newyorské Carnegie Hall:

National Youth Orchestra of the United States of America

VALERY GERGIEV, dirigent

Program:

DEBUSSY Prélude à l'après-midi d'un faune

MENDELSSOHN Symphonie č. 4, “Italská”

PROKOFIEV Symphonie č. 4

Pořádá Panart 

Orchestr Carnegie Hall - National Youth Orchestra of the United States of America (NYO-USA), dirigent Valerij Gergijev

Orchestr newyorské Carnegie Hall - National Youth Orchestra of the United States of America (NYO-USA) se poprvé představí českému publiku dne 25. července 2016, kdy vystoupí od 20:00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Orchestr bude řídit jeden z nejlepších a nejuznávanějších světových dirigentů současnosti Valerij Gergijev. V Praze orchestr zakončí své letošní evropské turné.

Orchestr NYO-USA založila prestižní newyorská Carnegie Hall v roce 2013 a toto léto orchestr s více než stem hudebníků, kteří představují nejlepší talenty z celých USA, absolvuje turné po nejvýznamnějších koncertních sálech Evropy, mezi něž se podařilo, na závěrečný koncert turné, zařadit také Smetanovu síň v Praze.

Během své krátké historie orchestr NYO-USA spolupracoval s předními dirigenty z celého světa a vystupoval v hlavních koncertních síních Evropy, Asie a Spojených států.

V roce 2013 se orchestr ve svém prvním složení představil s Valerijem Gergijevem nadšenému publiku v Kennedy Center v hlavním městě Washingtonu, v Čajkovského sále na Moskevské konzervatoři, v Mariinském sále v Petrohradu a v Royal Albert Hall v rámci BBC Proms v Londýně ve Velké Británii.

V roce 2014 pod vedením amerického dirigenta Davida Robertsona orchestr koncertoval v Carnegie Hall v New Yorku a poté vyrazil na turné od pobřeží k pobřeží, které začalo v Tanglewood Ozawa Hall a vyvrcholilo ve Walt Disney Concert Hall v Los Angeles.

Na čínském turné v roce 2015 se NYO-USA představil v hlavních centrech scénického umění v Pekingu, Šanghaji, Si-an, Su-čou, Šen-čenu, Kantonu a Hong Kongu. Koncerty NYO-USA vysílal rozhlas a televize jako např. britská BBC, ruská TV kultura, čínská CCTV a mezinárodní Medici.tv. Všechna dosavadní vystoupení sklidila obrovský ohlas.

Na evropském turné 2016 bude orchestr dirigovat jeho ředitel Valerij Gergijev. 

 

 Valerij Gergijev už jako student konzervatoře zvítězil ve vysoce prestižní dirigentské soutěži Herberta von Karajana. Získal angažmá v Mariinském divadle, kde se v pětatřiceti letech stal uměleckým šéfem opery a od roku 1996 tam působí jako umělecký a generální ředitel.

Jako jeden z nejvýznamnějších dirigentů světa spolupracuje Gergijev s nejlepšími hudebními tělesy. Od roku 2007 je hlavním dirigentem Londýnského symfonického orchestru, s nímž vystupoval jak v jeho sídle, londýnském Barbicanu, na festivalu BBC Proms nebo Edinburském festivalu, tak na koncertních turné po Evropě, Spojených státech, Asii i Austrálii. Spolupracuje s Metropolitní operou, Vídeňskou, Newyorskou či Rotterdamskou filharmonií, stejně jako s orchestrem milánského Teatro alla Scala. V roce 2015 se stal šéfdirigentem Mnichovské filharmonie.

V roce 2013 se Gergijev stal ředitelem Orchestru newyorské Carnegie Hall - National Youth Orchestra of the United States of America (NYO-USA). Na prvním společném turné vystoupili ve Washingtonu, Moskvě, Petrohradě a Londýně. Spolupráci s mladými hudebníky věnuje maestro Gergijev velkou pozornost. Diriguje je na Šlesvicko-holštýnském nebo Verbierském festivalu, stejně jako na Pacifickém hudebním festivalu v Sapporu.

125 let Carnegie Hall

Síň nechal postavit filantrop a obchodní magnát Andrew Carnegie, původem skotský průmyslník. Podnět ke zřízení sálu vzešel ovšem od mladého dirigenta Waltera Damrosche, jehož snem byl důstojný stánek pro symfonické koncerty ve městě.

Andrew Carnegie v roce 1913

Carnegie se projevil jako vizionář - v roce 1891 byl ještě skutečný střed města o několik kilometrů jižněji, kolem Čtrnácté ulice, a k Central Parku se zástavba Manhattanu rozrůstala až později. Aby přilákal na nové místo lidi, pozval Andrew Carnegie na festival uspořádaný k otevření síně nejznámějšího skladatele té doby - Čajkovského, a to coby čestného hosta a dirigenta.

Carnegie Hall v New Yorku

Ke slávě Carnegie Hall patří nejen Newyorská filharmonie a tisíce premiér nových děl, ale také plejáda dirigentů, včetně Gustava Mahlera a Leonarda Bernsteina, a sólistů, počínaje Enricem Carusem přes Vladimira Horowitze po Isaaca Sterna.

V budově jsou tři sály. Hlavní s 2800 místy a pověstnou vynikající akustikou je pojmenován právě po Sternovi. Je to nicméně síň velmi univerzální. Zněla tu během let nejen klasika, ale i jazz, hovořil tu norský polárník Amundsen a Chaplin zde uvedl premiéru svého filmu The Kid. 

Facebook