Olomoucké barokní slavnosti: LA SEMELE (1726)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, C. Saint-Saëns

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

16.01.201827.02.2018

Bolero, Carmina Burana

Španělská synagoga, Praha 1

16.01.201829.04.2018

4. ročník letních večerů hudebního divadla v historických kulisách starobylé Olomouce

Předprodej jednotlivých koncertů je ukončen vždy v den konání ve 14 hodin.

Poté vstupenky zakoupíte hodinu před začátkem koncertu v místě konání. Děkujeme za pochopení.

 

ZTP/P vozíčkář - pro vozíčkáře je blokované místo v 1. řadě na kraji

Malé děti bez nároku na vlastní sedadlo (tedy „na klín“) - zdarma


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Partitura neapolské serenaty, dochovaná unikátně ve Vídni, pochází ze sbírky hraběte Questenberga v Jaroměřicích nad Rokytnou. Libreto Francesca Ricciardiho zpracovává Ovidiovo téma nemanželského poměru boha Jupitera a královské dcery Semelé, pronásledovaných žárlivou bohyní Júnó. Semelé byla neobyčejně krásná dcera thébského krále Kadma a jeho božské manželky Harmonie. Vládce bohů Jupiter byl uchvácen její krásou a často se s ní stýkal v podobě krásného jinocha. Jovově manželce Junoně však neuniklo záletnictví jejího chotě a ve své nezkrotné žárlivosti se rozhodla, že Semelu zničí. Přijala podobu Semeliny staré chůvy a vzbudila dívčiny pochybnosti, zda její tolik milovaný jinoch je vskutku Jupiter, nebo zda se za něho jen vydává. Semelé se dala zviklat a uposlechla lstivě našeptané rady, že má donutit svého milence, aby se jí zjevil v plné nádheře jako vládce bohů. Semelé si zavázala Jova přísahou, že splní její jediné přání. Marně se pak Jupiter snažil odvrátit Semelu od tohoto požadavku, neboť věděl, že to znamená její záhubu, ale ani on sám nemohl zrušit nejposvátnější přísahu a musel své milence vyhovět. Při příštím setkání stanul Jupiter před Semelou jako vládce bohů s hromy a blesky. Nešťastnice v ničivém jasu shořela. Jupiter ji však záhy uvedl na Olymp a Junoně nezbylo než se smířit se svou bývalou sokyní. Námět díla je tedy nadmíru aktuální i atraktivní: Jak úspěšně vyřešit milostný trojúhelník.

Semele – Hana Holodňáková – soprán
Giunone / Climene – Dora Pavlíková – soprán
Giove – Martin Ptáček – kontratenor
Amor / Génius – Šimon Hron
Climene / Vendeta – Sergej Sanža
Hudební nastudování a režie: Tomáš Hanzlík
Scéna a kostýmy: Vendula Johnová, Tomáš Hanzlík

Facebook