Olomoucké barokní slavnosti: ENDYMIO (1727,2001), TORSO (1728, 2003)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Vivaldi Four Seasons

Klementinum, Praha

22.01.201829.11.2018

4. ročník letních večerů hudebního divadla v historických kulisách starobylé Olomouce

Předprodej jednotlivých koncertů je ukončen vždy v den konání ve 14 hodin.

Poté vstupenky zakoupíte hodinu před začátkem koncertu v místě konání. Děkujeme za pochopení.

 

ZTP/P vozíčkář - pro vozíčkáře je blokované místo v 1. řadě na kraji

Malé děti bez nároku na vlastní sedadlo (tedy „na klín“) - zdarma


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Antický mýtus o sličném mladíkovi Endymionovi byl pro své silné poselství o umění, stejně jako on nesmrtelné a mladé, oblíbeným námětem ve všech epochách. 12. září 1727 byla na dvoře olomouckého biskupa kardinála Wolfganga Schrattenbacha v Kroměříži inscenována latinská opera s tímto názvem. Autorem textu i hudby byl regent místního piaristického hudebního semináře P. David Kopecký (1696 – 1758), ale do současnosti se z opery dochovalo pouze libreto. Novodobě jej zhudebnil a inscenoval skladatel a muzikolog Tomáš Hanzlík. Děj opery spočívá ve sváru bohyně Diany, která lásku odmítá, ba dokonce pod trestem smrti zakáže, a boha Amora, který naopak lásku neustále způsobuje. Oním dramatizujícím prvkem je právě Endymion, do nějž se během jeho hledání zatoulaného psíka postupně všichni zamilují. Včetně cudné Diany. Úspěch opery Endymio podnítil Kopeckého k dalšímu opernímu opusu, takže přesně po roce měla v zámeckém divadle v den Schrattenbachových narozenin premiéru Yta innocens. Také z této opery se dochovalo pouze libreto. Z jeho částí vznikly novodobě hned dvě opery. Z nepoužitých fragmentů textu Nevinné Yty vznikla opera Torso, vytvořená záměrně jako fragment, evokující pomalý zánik uměleckého díla. To ale i ve své torzovitosti promlouvá silným emocionálním obsahem. Opera je co do počtu repríz nejúspěšnější inscenací Ensemble Damian.

Endymio – Filip Dámec – kontratenor
Diana – Markéta Israel Večeřová – soprán
Aurilla – Dorota Smělíková – alt
Thyrsus – Radek Prügl – tenor
Sylvanus – Pavel Maška – bas
Amor – Šimon Hron
Morfeus – Jindřich Večeřa
Hudební nastudování a režie: Tomáš Hanzlík
Scéna a kostýmy: Vendula Johnová, Tomáš Hanzlík

Facebook