Olomoucké barokní slavnosti: The Alchemist (1710), Arion (2004)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.01.201831.12.2018

The Four Seasons, Gypsy Airs op. 20

Obecní dům, Praha

18.01.201827.02.2018

4. ročník letních večerů hudebního divadla v historických kulisách starobylé Olomouce

Předprodej jednotlivých koncertů je ukončen vždy v den konání ve 14 hodin.

Poté vstupenky zakoupíte hodinu před začátkem koncertu v místě konání. Děkujeme za pochopení.

 

Malé děti bez nároku na vlastní sedadlo (tedy „na klín“) - zdarma.


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Händelův Alchymista, premiérovaný v královském divadle v Londýně, byl původně scénickou hudbou ke komedii Benjamina Johnsona. V inscenaci Divadla Facka jde o humorné uchopení obecnější podstaty postavy alchymisty: hledání elixíru věčného mládí a tajemství výroby zlata. Tématem nesmrtelnosti a nezměrné touhy po bohatství je spřízněn s pantomimou Arion. Původní barokní koncept sedmi olomouckých kašen na mytologické náměty zůstal dlouhá staletí nedokončen. Poslední kašna zasvěcená Arionovi byla Ivanem Teimerem dokončena až v roce 2002. Právě k této příležitosti vznikla na text Jiřího Malaníka melodramatická pantomima, ve které Tomáš Hanzlík minimalisticky parafrázuje slavnou Vodní hudbu G. F. Händela, kantátu Ich habe genug J. S. Bacha a V sladkém snění P. I. Čajkovského.

Podle starořecké pověsti byl Arion proslulý básník a hráč na lyru. Když se vracel po moři z cest, obtížen bohatstvím získaným zpěvem a hrou, byl napaden posádkou, která ho chtěla oloupit a zavraždit. Arion se sám vrhl do moře, kde ho vzal na hřbet delfín přivábený jeho hudbou a bezpečně ho dopravil na břeh. V místě, kde ho delfín vynesl z vln, dal postavit na památku své záchrany pomník. Ten se od roku 2002 nachází na Horním náměstí v Olomouci.

Režie: Sergej Sanža, Michal Bumbálek
Hudební nastudování: Tomáš Hanzlík

Facebook