Mendelssohn se loučí se sezonou

Mendelssohn se loučí se sezonou

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

24.01.201831.12.2018

To nejlepší z české a světové hudby

Španělská synagoga, Praha 1

24.01.201825.04.2018

Ve Foru Karlín uvede PKF – Prague Philharmonia 5. června 2016 monumentální a zřídka uváděné vokálně-symfonické dílo Felixe Mendelssohna-Bartholdyho Lobgesang (Chvalozpěv). Dirigovat bude Emmanuel Villaume a mezi sólisty vystoupí hvězdná sopranistka korejského původu Sumi Jo.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Mendelssohn se loučí se sezonou

Felix Mendelssohn Bartholdy: Lobgesang (Symfonie č. 2 B dur), op. 52

Sumi Jo – soprán

Virginie Verrez – mezzosoprán

Paul Groves – tenor

Pražský filharmonický sbor

Lukáš Vasilek – sbormistr

Emmanuel Villaume – dirigent

PKF – Prague Philharmonia

Hvězdní sólisté, monumentální sbory, romantická hudba. „Lobgesang“ (Chvalozpěv) geniálního skladatele Felixe Mendelssohna Bartholdyho u nás nebývá často uváděno. Jde o kompozici, v níž se odráží koncept symfonie se sborem a sóly, jaký poprvé uplatnil Ludwig van Beethoven ve své „Deváté“. Mendelssohn (1809–1847) psal svůj „Chvalozpěv“ na zakázku u příležitosti oslav 400. výročí vynálezu knihtisku v roce 1840. První provedení v Lipsku se setkalo s mimořádným úspěchem. Téma a volba textu (skladatel čerpal převážně z Bible) nepřekvapí – Mendelssohn je kromě notoricky známých orchestrálních kusů (Italská a Skotská symfonie, Sen noci svatojanské) také autorem duchovní hudby, např. oratorií Sv. Pavel a Eliáš.

Facebook