Dvořákova Praha: Pavel Černoch, Ivo Kahánek

Dvořákova Praha: Pavel Černoch, Ivo Kahánek

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

21.01.201831.12.2018

V provedení vynikajícího tenoristy Pavla Černocha, který sklízí úspěchy na nejvýznamnějších evropských operních scénách, zazní kromě reprezentativního výběru z písňové tvorby Johannese Brahmse a Richarda Strausse také dramaturgický „bonbónek“: téměř neznámá Dvořákova písňová prvotina Cypřiše.

PAVEL ČERNOCH tenor

IVO KAHÁNEK klavír

 

Antonín Dvořák

Cypřiše, písňový cyklus, B. 11

Johannes Brahms

Die Mainacht, op. 43/2

Wie bist du, meine Königin, op. 32/9

Es träumte mir, op. 57/3

Nachtwandler, op. 86/3

Richard Strauss

Ich trage meine Minne, op. 32/1

Heimliche Aufforderung, op. 27/3

Zueignung, op. 10/1

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

V provedení vynikajícího tenoristy Pavla Černocha, který sklízí úspěchy na nejvýznamnějších evropských operních scénách, zazní kromě reprezentativního výběru z písňové tvorby Johannese Brahmse a Richarda Strausse také dramaturgický „bonbónek“: téměř neznámá Dvořákova písňová prvotina Cypřiše.

MEDAILONEK:

Pavel Černoch je považován za jednoho nejvýznamnějších českých tenoristů své generace. Zpěv studoval soukromě u italského mistra Paola De Napoli ve Florencii, na brněnské JAMU absolvoval obor hudební management. Svůj jevištní debut absolvoval v roce 1998 v Mozartově Kouzelné flétně na scéně brněnské Janáčkovy opery. Od roku 2010 je stálým hostem předních evropských operních scén: berlínská Státní opera, Státní opera v Mnichově a v Hamburku, milánská La Scala, Velké divadlo v Moskvě, Opera ve Stuttgartu, Opera Bastille v Paříži, Teatro Real v Madridu, Opera la Monnaie v Brusellu aj. Mezi jeho nejvýznamnější role patří Alfredo (La Traviata), Lenskij (Evžen Oněgin), Števa (Její pastorkyňa), Princ (Rusalka), Jeník (Prodaná nevěsta), Don José (Carmen). Pravidelně vystupuje na festivalu v Glyndebourne a s City of Birmingham Symphony Orchestra a dirigentem Andrisem Nelsonsem (Rodolfo v Pucciniho Bohémě a tenorové sólo ve Verdiho Requiem). Dosud spolupracoval s dirigenty jako Daniel Barenboim, Kiril Petrenko, Simon Rattle, Andris Nelsons, Charles Dutoit, Jiří Bělohlávek, Tomáš Hanus, Jakub Hrůša a další.

Klavírista Ivo Kahánek patří k nejúspěšnějším českým interpretům současnosti. Po absolutoriu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a Akademii múzických umění v Praze si vzdělání doplnil na proslulé londýnské Guildhall School a na mistrovských kurzech Christiana Zachariase, Alicie de Larocha a dalších. Ve svých pětadvaceti letech se stal absolutním vítězem Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro. Kromě sólových recitálů vystupuje s renomovanými orchestry (Česká filharmonie, BBC Symphony Orchestra, Orchestr WDR Kolín nad Rýnem) a dirigenty (Vladimir Ashkenazy, Pinchas Steinberg, Jiří Bělohlávek). V roce 2007 provedl na proslulém festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall Klavírní koncert č. 4 „Inkantace“ Bohuslava Martinů. V listopadu 2014 vystoupil jako teprve druhý český klavírista v historii (po Rudolfu Firkušném) s Berlínskou filharmonií, a to pod taktovkou Sira Simona Rattla. V loňském roce byl Ivo Kahánek kurátorem komorní řady festivalu Dvořákova Praha.

 

PAVEL ČERNOCH tenor

IVO KAHÁNEK klavír / piano

 

Antonín Dvořák

Cypřiše, písňový cyklus, B. 11

Cypresses, a song cycle, B. 11

Johannes Brahms

Die Mainacht, op. 43/2

Wie bist du, meine Königin, op. 32/9

Es träumte mir, op. 57/3

Nachtwandler, op. 86/3

Richard Strauss

Ich trage meine Minne, op. 32/1

Heimliche Aufforderung, op. 27/3

Zueignung, op. 10/1

Facebook