Dvořákova Praha: D. Hope, P. Neubauer, J. Knight, J. Mráček, J. Fišer, I. Vokáč

Dvořákova Praha: D. Hope, P. Neubauer, J. Knight, J. Mráček, J. Fišer, I. Vokáč

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.01.201831.12.2018

The Four Seasons, Gypsy Airs op. 20

Obecní dům, Praha

18.01.201827.02.2018

Brahms a Čajkovskij: současníci a zároveň přátelé Antonína Dvořáka, vrcholné umělecké osobnosti své doby. Tak je možno stručně charakterizovat autory dvou špičkových děl komorní hudby 2. poloviny 19. století, které zazní v podání renomovaných sólistů v atraktivním prostředí Anežského kláštera.

DANIEL HOPE housle

PAUL NEUBAUER viola

JOSEPHINE KNIGHT violoncello

JAN MRÁČEK housle

JAKUB FIŠER viola

IVAN VOKÁČ violoncello

 

Johannes Brahms

Smyčcový kvintet č. 2 G dur, op. 111

Petr Iljič Čajkovskij

Smyčcový sextet d moll, op. 70, „Souvenir de Florence“

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Brahms a Čajkovskij: současníci a zároveň přátelé Antonína Dvořáka, vrcholné umělecké osobnosti své doby. Tak je možno stručně charakterizovat autory dvou špičkových děl komorní hudby 2. poloviny 19. století, které zazní v podání renomovaných sólistů v atraktivním prostředí Anežského kláštera.

MEDAILONKY

Britský houslista Daniel Hope se narodil roku 1973 v Jihoafrické republice do rodiny básníka a prozaika Christophera Hopea. V dětském věku se s rodiči přestěhoval do Londýna, kde mj. studoval u Yehudi Menuhina. Od roku 2002 byl členem proslulého Beaux Arts Tria (až do roku 2008, kdy se těleso rozpadlo), od roku 2011 působí jako profesor houslové hry na Královské hudební akademii v Londýně. Pětkrát byl oceněn prestižní cenou ECHO Klassik, roce 2006 jako Instrumentalista roku. V roce 2013 se stal hlavním aktérem dokumentárního filmu Tajemství houslí, mapujícího historii výroby tohoto hudebního nástroje od Stradivariho po současnost. Na svém kontě má více než dvě desítky CD s hudbou Bacha, Mozarta či Mendelssohna, ale také málo hraných autorů Fouldse, Irelanda, Korngolda nebo Vaxmana. Od roku 2007 nahrává exkluzivně pro prestižní hudební vydavatelství Deutsche Grammophon. Daniel Hope od letošního roku působí jako umělecký ředitel Zurich Chamber Orchestra a na letošním ročníku festivalu Dvořákova Praha je kurátorem jeho komorní řady.

Paul Neubauer, rodák z Los Angeles s českými předky, patří k nežádanějším violistům současnosti. Jeho vynikající hráčské kvality mu již v jednadvaceti letech umožnily stát se nejmladším koncertním mistrem v historii Newyorské filharmonie. Během šesti let svého angažmá u tohoto orchestru se asi dvacetkrát představil i jako sólista, a to včetně provedení newyorské premiéry Violového koncertu Krzysztofa Pendereckého pod autorovou taktovkou. Jako sólista vystupuje i s řadou dalších světových orchestrů (mj. San Francisco Symphony a English Chamber Orchestra). Významnou součástí jeho aktivit je komorní hudba. V této oblasti spolupracuje se sólisty jako Pinchas Zukerman, James Galway, Vladimir Spivakov a Alicia de Larrocha. Jeho rozsáhlá diskografie zahrnuje díla různých slohových období a mnoha autorů: Debussyho, Mozarta, Beethovena, Wolpeho, Dvořáka, Wuorinena, Schuberta aj.

Renomovaná britská violoncellistka Josephine Knight patří mezi nejvyhledávanější interpretky své generace. Je známá širokým záběrem svých aktivit, které sahají od sólových koncertů přes komorní hru až po pedagogickou činnost. Vystudovala dvě prestižní americké vysoké školy, Yale University a Juilliard School, a získala řadu významných mezinárodních ocenění. Jako sólistka vystupuje s předními světovými orchestry, mj. s Royal Liverpool Philharmonic, BBC Philharmonic nebo English Chamber Orchestra pod taktovkou dirigentů jako Vasilij Petrenko, Richard Hickox či Jac van Steen. V oblasti komorní hudby často spolupracuje s nejvýznamnějšími světovými sólisty a ansámbly, jakými jsou např. Daniel Hope, Maxim Vengerov, Lisa Batiashvili, Menahem Pressler, Guarneri Quartet a Emerson Quartet.

Jan Mráček patří mezi nejvýraznější osobnosti mladé generace českých houslistů. Na housle začal hrát v pěti letech, studoval na Hudební škole hl. m. Prahy a na Pražské konzervatoři. Již ve třinácti letech se objevil na pódiu Rudolfina s Josefem Sukem v cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“. Slavil úspěchy v mnoha soutěžích včetně druhé ceny v houslové soutěži Pražského jara roku 2010, kdy se jako devatenáctiletý stal vůbec nejmladším držitelem ocenění v historii tohoto interpretačního klání. Pravidelně spolupracuje s Václavem Hudečkem a od roku 2012 působí jako jeho asistent na Akademii Václava Hudečka. V roce 2011 se stal dosud nejmladším sólistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu. V současné době studuje ve Vídni u koncertního mistra Vídeňských symfoniků prof. Jana Pospíchala a koncertuje na významných pódiích v Evropě a ve Spojených státech amerických.

Jakub Fišer vystudoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění. Hru na housle studoval u prof. Bublové, prof. Metelkové, prof. Foltýna a prof. Čepického. Dosáhl četných úspěchů na mezinárodních soutěžích (mj. Čírenie talentov, Kociánova houslová soutěž a Beethovenův Hradec). V roce 2011 obdržel cenu Nadace Josefa Hlávky. Jakub Fišer několikrát sólově vystoupil v cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“, sólově účinkoval na koncertech Pražské komorní filharmonie, Filharmonie Hradec Králové a Plzeňské filharmonie. Zúčastnil se mistrovských kurzů Shlomo Mintze, Semyona Yarosheviche a Stephena Shippse. Působil jako koncertní mistr Pražské komorní filharmonie a jako hostující koncertní mistr v České filharmonii a v Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern. V současné době je primáriem Bennewitzova kvarteta.

Mladý český violoncellista Ivan Vokáč se hře na svůj nástroj věnuje od čtyř let. Absolvoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze ve violoncellové třídě prof. Miroslava Petráše. Je laureátem řady mezinárodních soutěží. Vavříny získal zejména v rakouském Liezenu (2002), na Dotzauerově soutěži v Drážďanech (2005) a stal se absolutním vítězem v rozhlasové soutěži Concertino Praga 2006. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů u osobností jako Steven Isserlis, Boris Pergamenščikov nebo Rafael Wallfish. Vystupuje jako sólista i v různých komorních uskupeních, např. je členem souboru Taras Piano Trio nebo Trio Helios Prague. V roce 2008 účinkoval na slavnostním koncertu k výročí Pražské konzervatoře, kde pod taktovkou Miriam Němcové provedl Violoncellový koncert h moll Antonína Dvořáka.

 

DANIEL HOPE housle

PAUL NEUBAUER viola

JOSEPHINE KNIGHT violoncello

JAN MRÁČEK housle

JAKUB FIŠER viola

IVAN VOKÁČ violoncello

 

Johannes Brahms

Smyčcový kvintet č. 2 G dur, op. 111

Petr Iljič Čajkovskij

Smyčcový sextet d moll, op. 70, „Souvenir de Florence“

Facebook