Dvořákova Praha: Česká filharmonie, Jiří Bělohlávek

Dvořákova Praha: Česká filharmonie, Jiří Bělohlávek

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.01.201831.12.2018

The Four Seasons, Gypsy Airs op. 20

Obecní dům, Praha

18.01.201827.02.2018

Hudba českých skladatelů ve spojení s dokonale stylovou interpretací České filharmonie a Pražského filharmonického sboru pod vedením Jiřího Bělohlávka představuje ideální kombinaci ingrediencí pro výjimečný hudební zážitek. Uvedením Dvořákova Žalmu 149 navíc dramaturgie festivalu pokračuje v naplňování svého dlouhodobého záměru rehabilitovat i skladatelova přehlížená díla.

ČESKÁ FILHARMONIE

JIŘÍ BĚLOHLÁVEK dirigent

PRAŽSKÝ FILHARMONICKÝ SBOR

LUKÁŠ VASILEK  sbormistr

SVATOPLUK SEM baryton

 

Antonín Dvořák

Žalm 149, op. 79, B. 91

Bohuslav Martinů

Polní mše, H. 279

Antonín Dvořák

V přírodě, op. 91, B. 168

Karneval, op. 92, B. 169

Othello, op. 93, B. 174

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Hudba českých skladatelů ve spojení s dokonale stylovou interpretací České filharmonie a Pražského filharmonického sboru pod vedením Jiřího Bělohlávka představuje ideální kombinaci ingrediencí pro výjimečný hudební zážitek. Uvedením Dvořákova Žalmu 149 navíc dramaturgie festivalu pokračuje v naplňování svého dlouhodobého záměru rehabilitovat i skladatelova přehlížená díla.

MEDAILONKY

Česká filharmonie je nejvýznamnějším českým orchestrem a dlouhodobě patří k nejuznávanějším reprezentantům české kultury na mezinárodní scéně. Počátek její bohaté historie je spojen se jménem Antonína Dvořáka, který 4. ledna 1896 dirigoval koncert zahajující činnost tělesa. Jakkoli interpretační záběr orchestru zahrnuje širokou škálu základního světového repertoáru, nejčastěji je vyhledáván pro výsostnou interpretaci děl českých klasiků, jejíž tradici budovaly špičkové dirigentské osobnosti (Talich, Kubelík, Ančerl, Neumann). Orchestr získal množství mezinárodních ocenění za své nahrávky, z nichž první byla pořízena již roku 1929 (Má vlast s Václavem Talichem). Roku 2008 prestižní časopis Gramophone zařadil těleso mezi dvacet nejlepších orchestrů světa. Česká filharmonie je od počátku existence festivalu Dvořákova Praha jeho rezidenčním orchestrem.

Pražský filharmonický sbor, který loni oslavil osmdesát let své činnosti, patří k nejvýznamnějším evropským sborovým tělesům. U jeho zrodu stála legenda českého sbormistrovství Jan Kühn, který sbor založil původně pro potřeby vysílání Československého rozhlasu. Záběr působení tělesa se však brzy rozšířil také na pravidelnou koncertní a nahrávací činnost, jejíž mimořádné kvality a široký rozsah si získaly všeobecný respekt. Mezinárodní prestiž tělesa dokládá jeho spolupráce s řadou špičkových světových dirigentů (Erich Kleiber, Riccardo Muti, Claudio Abbado, Leonard Bernstein, Zubin Mehta, Simon Rattle) a orchestrů (Berlínská filharmonie, Royal Concertgebouw Orchestra, Izraelská filharmonie). Sbor je pravidelným hostem prestižních světových hudebních festivalů a spolupodílí se i na operních produkcích (milánská La Scala). Těleso dlouhodobě úzce spolupracuje s Českou filharmonií.

Jiří Bělohlávek patří v mezinárodním měřítku k nejrespektovanějším dirigentským osobnostem současnosti. Je oceňován především pro preciznost hudebního nastudování a odpovědný přístup k partituře. V zahraničí soustavně prosazuje méně hrané české autory nebo díla, za svého dlouholetého úspěšného působení u BBC Symphony Orchestra např. opakovaně začleňoval do dramaturgie koncertů skladby Josefa Suka či Bohuslava Martinů. Jedním z jeho prvních kroků po nástupu do čela České filharmonie v roce 2012 bylo pořízení nové souborné nahrávky symfonií Antonína Dvořáka pro vydavatelství Decca. Bělohlávek se věnuje také pedagogické činnosti, je prezidentem Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro a angažuje se v záměru výstavby moderní koncertní síně v Praze. Je držitelem Řádu britského impéria a mnoha dalších prestižních ocenění, v roce 2014 mu Akademie klasické hudby udělila cenu Antonína Dvořáka.

Lukáš Vasilek vystudoval dirigování na Akademii múzických umění v Praze a Hudební vědu na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Od roku 1998 působil jako sbormistr Foersterova komorního pěveckého sdružení, s nímž získal řadu ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. V letech 2005–2007 byl druhým sbormistrem operního sboru pražského Národního divadla, kde nastudoval několik operních titulů (Hubička, Don Pasquale, La clemenza di Tito aj.). Od roku 2007 je hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru. Jeho vysoce oceňovaná práce s tímto tělesem zahrnuje nastudování a dirigování širokého repertoáru různých slohových období, stejně jako realizaci řady nahrávek. Vasilek rovněž působí jako orchestrální dirigent a je zakladatelem komorního sboru Martinů Voices, se kterým se věnuje převážně interpretaci hudby 20. a 21. století.

Renomovaný český barytonista Svatopluk Sem vystudoval Konzervatoř České Budějovice. Je pravidelným hostem nejvýznamnějších českých operních scén, mj. Národního divadla v Praze, Divadla J. K. Tyla v Plzni, Národního divadla v Brně nebo Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Věnuje se také koncertnímu repertoáru, s nímž kromě České republiky vystupuje na mnoha zahraničních koncertních pódiích (Japonsko, Dánsko, Jižní Korea, Rakousko, Španělsko, Německo, Rusko, Anglie), kde spolupracuje s renomovanými dirigentskými osobnostmi, jakými jsou mj. Jiří Bělohlávek, Heiko Mathias Förster či Tomáš Netopil. Podílel se na realizaci nahrávky Smetanovy Prodané nevěsty s BBC Symphony Orchestra pod taktovkou Jiřího Bělohlávka pro nahrávací společnost Harmonia Mundi a účinkoval v dokumentu BBC Rolando meets Don Giovanni, kde vystoupil společně s Rolandem Villazónem v titulní roli Dona Giovanniho.

 

ČESKÁ FILHARMONIE

JIŘÍ BĚLOHLÁVEK dirigent

PRAŽSKÝ FILHARMONICKÝ SBOR

LUKÁŠ VASILEK  sbormistr

SVATOPLUK SEM baryton

 

Antonín Dvořák

Žalm 149, op. 79, B. 91

Bohuslav Martinů

Polní mše, H. 279

Antonín Dvořák

V přírodě, op. 91, B. 168

Karneval, op. 92, B. 169

Othello, op. 93, B. 174

Facebook