Dvořákova Praha: Anima Eterna, Jos Van Immerseel

Dvořákova Praha: Anima Eterna, Jos Van Immerseel

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Famous Organ Toccatas

Kostel sv. Jiljí, Praha 1

21.01.201824.02.2018

Koncert renomovaného belgického orchestru Anima Eterna s dirigentem Jos van Immerseelem slibuje nevšední posluchačský zážitek: stěžejní dílo Dvořákovy Prahy, symfonie Z Nového světa, zazní v rámci festivalu poprvé v provedení na dobové nástroje. Neméně objevné bude jistě také autentické provedení symfonické básně Vodník, která je triumfem Dvořákovy zvukové imaginace.

DVOŘÁK MATINÉ

ANIMA ETERNA

JOS VAN IMMERSEEL dirigent

 

Antonín Dvořák

Vodník, op. 107, symfonická báseň na motivy K. J. Erbena

Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Koncert renomovaného belgického orchestru Anima Eterna s dirigentem Jos van Immerseelem slibuje nevšední posluchačský zážitek: stěžejní dílo Dvořákovy Prahy, symfonie Z Nového světa, zazní v rámci festivalu poprvé v provedení na dobové nástroje. Neméně objevné bude jistě také autentické provedení symfonické básně Vodník, která je triumfem Dvořákovy zvukové imaginace.

MEDAILONKY

Belgický orchestr Anima Eterna patří k nejvýznamnějším evropským tělesům zabývajícím se tzv. historicky poučenou interpretací. Byl založen roku 1987 v Bruggách dirigentem Jos van Immerseelem a počet jeho členů se pohybuje v závislosti na právě prováděném repertoáru, který sahá od Monteverdiho ke Gershwinovi, mezi sedmi a osmdesáti hudebníky. Hlavním záměrem orchestru není ani tak objevování dosud neznámých hudebních děl, ale spíše snaha o pokud možno historicky věrnou reprodukci skladeb klasického repertoáru, a to nejen z hlediska volby dobových nástrojů. Významnou roli hrají i další aspekty, jimiž jsou způsob hry, tempo, zvuková rovnováha orchestru či akustické podmínky prostoru, pro který bylo dílo komponováno. Orchestr za necelých třicet let své existence získal vynikající mezinárodní renomé a pravidelně koncertuje na nejvýznamnějších koncertních pódiích. Intenzivně se věnuje také nahrávací činnosti, z níž jmenujme alespoň pozoruhodný komplet Schubertových symfonií nebo nedávno realizovanou nahrávku skladeb Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka.

Belgický dirigent a multiinstrumentalista, čerstvý sedmdesátník Jos van Immerseel, je jednou z nejvšestrannějších postav současné hudební scény. V počátcích své umělecké dráhy se jako hráč na varhany a cembalo věnoval především interpretaci renesančního a barokního repertoáru. Později okruh svého zájmu rozšířil také na hudbu klasicistní a raně romantickou. I v této sféře získal vynikající renomé, zejména v mozartovském a beethovenovském klavírním repertoáru, s nímž vystupuje na významných koncertních pódiích po celé Evropě. V roce 1987 založil orchestr historických nástrojů Anima Eterna, v jehož čele stojí dodnes. Realizoval řadu vysoce ceněných nahrávek, ať už jako sólista (např. komplet Beethovenových klavírních koncertů), jako hráč v komorních ansámblech (mj. klavírní tria Franze Schuberta), nebo jako dirigent. Věnuje se také pedagogické činnosti, zejména jako profesor na Královské konzervatoři v Antverpách, kde vede mistrovské kurzy zaměřené na hru na historické nástroje.

 

DVOŘÁK MATINÉ

ANIMA ETERNA

JOS VAN IMMERSEEL dirigent

 

Antonín Dvořák

Vodník, op. 107, symfonická báseň na motivy K. J. Erbena

Antonín Dvořák

Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“

Facebook