Koncert k otevření sezony 2009/2010

Koncert k otevření sezony 2009/2010

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

A.Vivaldi - The Four Seasons

Barokní knihovní sál, PRAHA 1

18.11.2017

Cena: 830 - 930 Kč

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Do každé nové sezony vstupuje Národní divadlo slavnostním koncertem. Při zahájení sezony 2009/2010 tomu nebude jinak. 10. září oslavíme nejen začátek nové sezony, ale přivítáme i Tomáše Netopila ve funkci šéfdirigenta orchestru Národního divadla. Právě on se ujme při slavnostním koncertu, na kterém zazní díla Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů, taktovky. Z díla Antonína Dvořáka zazní jeho 8. symfonie G dur a 50. výročí úmrtí klasika hudby 20. století Bohuslava Martinů připomene oratorium pro sóla, smíšený sbor a orchestr Epos o Gilgamešovi.

Epos o Gilgamešovi je dílo svým způsobem mimořádné v celé světové literatuře. Koncepce Bohuslava Martinů a jeho zpracování eposu z počátku babylonských dějin, této nejstarší dochované slovesné památky lidstva je velmi osobitá, především tím, že skladatel tu využívá raně barokních synkretických forem. Epos o Gilgamešovi je stejně vzrušující a tajemný jako jeho prastará slovesná předloha. Skladatel věnoval několik let studiu filosofické podstaty díla. Vycházel z anglického překladu novoasyrské verze. Epos o Gilgamešovi byl dokončen v roce 1955 a věnován dirigentu Paulu Sacherovi, na jehož popud dílo vzniklo. Premiéra o tři roky později v Basileji pod jeho vedením sklidila obrovský úspěch.

Program:
Antonín Dvořák: Symfonie č. 8 G dur
Bohuslav Martinů: Epos o Gilgamešovi

                                 
Účinkují:       
Soprán: Eva Urbanová
Tenor: Jaroslav Březina        
Baryton: Aleš Jenis      
Bas: Martin Gurbal'
Recitátor: David Matásek 

Facebook