Ústřední hudba norských vojenských sil: Musica Orbis

Ústřední hudba norských vojenských sil: Musica Orbis

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, C. Saint-Saëns

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

16.01.201827.02.2018

Bolero, Carmina Burana

Španělská synagoga, Praha 1

16.01.201829.04.2018

Ústřední hudba norských vojenských sil (v originále Forsvarets stabsmusikkorps) poprvé přijíždí do České republiky. Vystoupí v rámci koncertního cyklu Musica Orbis 2015 a svým koncertem předznamená i zajímavou událost příštího roku konferenci Světové asociace symfonických dechových orchestrů a souborů (WASBE).

Ústřední hudba norských vojenských sil

Staff Band of the Norwegian Armed Forces

Andreas Hanson - dirigent

E. Groven: Hjalarljod (Halekačka)
E. Grieg: Tři písně
P. Hindemith: Symfonie in B pro dechový orchestr

A. Dvořák: Karneval, koncertní ouvertura, op. 92
P. Grainger: Linconshire posy (Vonička z Lincolnského kraje)
J. Hanssen: Vasldresmarsjen (Valdreský pochod)

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Ústřední hudba norských vojenských sil

Ústřední hudba norských vojenských sil (v originále Forsvarets stabsmusikkorps) poprvé přijíždí do České republiky. Vystoupí v rámci koncertního cyklu Musica Orbis 2015 a svým koncertem předznamená i zajímavou událost příštího roku konferenci Světové asociace symfonických dechových orchestrů a souborů (WASBE). Orchestr je největší a nejstarší vojenskou kapelou v Norsku – v roce 2018 oslaví dvousté výročí založení! Orchestr  provozuje na vysoké umělecké úrovni širokou škálu hudebních stylů, od klasické hudby až po moderní jazz a pop. Pochopitelně také zajišťuje hudební složku vojenských přehlídek a obřadů pro norskou královskou rodinu. V Praze představí program, který české publikum seznámí s díly norských skladatelů a s norskou kulturou.

 

Andreas Hanson, dirigent vystudoval hru na trubku a dirigování na Královské konzervatoři ve Stockholmu, dirigování dále studoval u sira Adrewa Davise ve Velké Británii (kde působil i v Královské opeře a v Covent Garden), poté se stal žákem Carla Marii Giuliniho v Miláně. Od počátku 21. století často hostoval u všech hlavních švédských symfonických orchestrů. Jako vysoce ceněný operní a baletní dirigent spolupracuje A. Hanson pravidelně mj. se stockholmskými operními domy. V letech 1996–2008 vyučoval orchestrální dirigování na Královské konzervatoři ve Stockholmu. Andreas Hanson je uznáván za autoritu v oboru dechových hudeb.

Fotky a videa

Facebook